Barwami i zapachami wiosna się zaczyna

Posted on 16/08/2022 7:31am

Czy istnieje recepta na to, by stworzyć ogród , który będzie zachwycał nas swą feerią barw od wiosny do jesieni? Jak zaprojektować najładniejsze kwietne rabaty? Czy możliwe jest nasze zwycięstwo ze szkodnikami? O jakiej porze roku wkładać do ziemi cebule tulipanów?

Oczko wodne na tarasie
Wyjaśnień na te frapujące pytania udzieli nam Maja Popielarska. W swym programie telewizyjnym „Maja w ogrodzie” udowadnia widzom jak dużą frajdę i chwile relaksu dać nam może aktywność w ogrodzie.

Każdy amator- ogrodnik, czy ten z długoletnią praktyką, w programie może poznać interesujące i bardzo przydatne informacje. Zwłaszcza, iż wiosna coraz bardziej zdecydowanie zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej wymagającą z pozostałych pór roku – daje ogrodnikom wiele powodów do dumy. Obserwujemy, jak co roku obraz naszej działki się zmienia, budząc przy tym nasz zachwyt i podziw.

Funkcjonalność na balkonie
Podczas kiedy to co dostaliśmy od losu mija tak szybko, ogrodnictwo daje nam możliwość na chwilę odpoczynku, ciszy i harmonii wewnętrznej. Bywa, że nasze ręce bywają ubrudzone ziemią, jednak nasza dusza i umysł pozostają czyste. Świadomość, że robimy coś ważnego i wartościowego (a przy tym jakże przyjemnego) dodaje nam skrzydeł i chęci do dalszych prac.

Wiedzmy jednak, iż ogrodnictwo to nie tylko zielona trawa i wielkie jej wielkie połacie. Ogród może mieć miejsce w każdym miejscu – nawet na balkonie. Miejskie ogrodnictwo zdobywa w Polsce coraz większą popularność. To już nie jest tymczasowa moda, lecz recepta na życie bliżej natury, nawet w blokach. Należy tylko na balkonie ustawić donice, posadzić w nich kwiaty lub nawet krzewy, a będzie nam dane chłonąć świat wszystkimi zmysłami. Na całym świecie zakładane są również miejskie ogrody warzywne, które są idealnym pomysłem na namówienie maluchów do jedzenia warzyw, powierzenia im pierwszych obowiązków i pokazania im, jak wiele pracy potrzebuje uprawa warzyw i owoców, które przeważnie kupujemy w sklepie. Czy nie przyjemnie będzie letnim popołudniem, odpoczywając na balkonie zjeść bezpośrednio z krzaka owoc pomidora czy poziomki?
Bądźmy świadomi, że betonowe blokowisko nie jest przeszkodą, jeśli tylko okażemy choć trochę zapału na założenie własnego warzywniaka.

Ciekawi Cię istotna oferta (https://ekobak.pl/microlife-dcd-069/) sprzedaży takiego rodzaju produkty? Zapraszamy zatem do kliknięcia w ten link. Tam znajdziesz ich dużo więcej.

Chcącemu nic nie trudno – stara prawda.

Tags: kwiaty, rabaty, balkony, ogrody, warzywa