Barwami i zapachami wiosna się zaczyna

Posted on 17/03/2020 11:22am

Czy istnieje recepta na to, by stworzyć ogród , który będzie zachwycał nas swą feerią barw od wiosny do jesieni? Jak zaprojektować najładniejsze kwietne rabaty? Czy możliwe jest nasze zwycięstwo ze szkodnikami? O jakiej porze roku wkładać do ziemi cebule tulipanów?

Oczko wodne na tarasie
Wyjaśnień na te frapujące pytania udzieli nam Maja Popielarska. W swym programie telewizyjnym „Maja w ogrodzie” udowadnia widzom jak dużą frajdę i chwile relaksu dać nam może aktywność w ogrodzie.

Każdy amator- ogrodnik, czy ten z długoletnią praktyką, w programie może poznać interesujące i bardzo przydatne informacje. Zwłaszcza, iż wiosna coraz bardziej zdecydowanie zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej wymagającą z pozostałych pór roku – daje ogrodnikom wiele powodów do dumy. Obserwujemy, jak co roku obraz naszej działki się zmienia, budząc przy tym nasz zachwyt i podziw.

Funkcjonalność na balkonie
Podczas kiedy to co dostaliśmy od losu mija tak szybko, ogrodnictwo daje nam możliwość na chwilę odpoczynku, ciszy i harmonii wewnętrznej. Bywa, że nasze ręce bywają ubrudzone ziemią, jednak nasza dusza i umysł pozostają czyste. Świadomość, że robimy coś ważnego i wartościowego (a przy tym jakże przyjemnego) dodaje nam skrzydeł i chęci do dalszych prac.

Wiedzmy jednak, iż ogrodnictwo to nie tylko zielona trawa i wielkie jej wielkie połacie. Ogród może mieć miejsce w każdym miejscu – nawet na balkonie. Miejskie ogrodnictwo zdobywa w Polsce coraz większą popularność. To już nie jest tymczasowa moda, lecz recepta na życie bliżej natury, nawet w blokach.

Czy odnalazłeś potrzebne informacje na prezentowany temat? Jeżeli tak, to bardzo dobrze, ale nie mniej interesujące będą dane na niniejszym portalu. Wtedy przejdź tam (http://www.pixelpro.pl/kontakt).

Należy tylko na balkonie ustawić donice, posadzić w nich kwiaty lub nawet krzewy, a będzie nam dane chłonąć świat wszystkimi zmysłami. Na całym świecie zakładane są również miejskie ogrody (pielęgnacja ogrodów wrocław) warzywne, które są idealnym pomysłem na namówienie maluchów do jedzenia warzyw, powierzenia im pierwszych obowiązków i pokazania im, jak wiele pracy potrzebuje uprawa warzyw i owoców, które przeważnie kupujemy w sklepie. Czy nie przyjemnie będzie letnim popołudniem, odpoczywając na balkonie zjeść bezpośrednio z krzaka owoc pomidora czy poziomki?
Bądźmy świadomi, że betonowe blokowisko nie jest przeszkodą, jeśli tylko okażemy choć trochę zapału na założenie własnego warzywniaka. Chcącemu nic nie trudno – stara prawda.

Tags: kwiaty, rabaty, balkony, ogrody, warzywa