Bo pieluchy, które stosowały nasze mamy, muszą być dobre

Posted on 04/03/2021 8:20am

Odpowiedzialni rodzice z radością przygotowują się na powitanie na świecie maluszka. Wiele przeczytanych artykułów, liczne książki, wszystko po to aby dokonać dobrego wyboru. Mało kto jednak bierze pod lupę temat pieluszek. Tutaj decyzja wydaje się logiczna – jednorazówki, przecież w obecnych czasach już nikt nie używa tetry.
Ponowna wizyta w sklepie, wybór właściwego rozmiaru i przedziału cenowego, chociaż z zasady zaczynamy od wersji najlepszej, czyli najdroższej. W tej samej chwili, przerażeni kosztem paczki pieluch, zaczynamy szukać tańszej- acz równie skutecznej alternatywy, przykładowo pieluszki ekologiczne jednorazowe (). Co więcej za dobre pampersy uważa się takie, które dobrze chłoną wilgoć i długo utrzymują suchość w środku.

Czy omawiany tekst jest według Ciebie ciekawy? Jeżeli tak, to wejdź także na pomocne materiały (https://lonsdale-benlee.pl/odziez-meska/kurtki), które okażą się bardzo użyteczne.

Nie myślmy jednak, iż to wszystko pozostaje bez wpływu na skórę dziecka. Nie przepuszczające powietrza pieluszki, mogą powodować odparzenia i uczulenia u dzieci.pieluszka dla dziecka
Author: CatEyedKP
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach w sprzedaży możemy spotkać parę interesujących produktów-zamienników powszechnie stosowanej pieluchy jednorazowej. Wśród nich można znaleźć zarówno te, które zakładały nam nasze mamy, czyli flanelowe, tetrowe frotowe, jak i najnowsze pieluchy ekologiczne – kieszonkowe (z wyjmowanym wkładem) oraz takie, które możemy całe włożyć do prania (all-in-one). Pieluchy tzw składane, np. pieluszki tetrowe- są wykonane z bawełny, niekiedy też bambusa, a więc z naturalnych tkanin. Nie uczulają skóry dziecka i jeśli często się je zmienia, są bezpieczne i nie powodują alergii. W krótkim czasie schną. Do takich pieluch dobrze jest dokupić odpowiedni otulacz, który chroni przed przeciekaniem. Do niepodważalnych zalet takich pieluch można uznać fakt, że powstały w części lub w całości z naturalnych, nie powodujących alergii materiałów. Do wad – konieczność prania i czasami – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

Na koniec: podczas spacerów tzw. pampersy spełnią swe zadanie znakomicie – zużytą pieluchę zwyczajnie się wyrzuca. Jednak, jeśli zorientujemy się, że pampersy są powodem alergii u maluszka a także gdy jesteśmy zapalonymi ekologami, wybierzmy pieluchy, które stosowały już nasze babcie.

Tags: rodzice, dzieci, Zasady, pieluchy, decyzja, temat, powietrze