Budujemy ogrody

Posted on 14/02/2021 7:27am

Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu roślin? A może pragniesz oglądać zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w rattanowym fotelu, przy kubku pachnącej kawy na zasypane śniegiem drzewa...

piękny ogródek
Author: Nick
Source: http://www.flickr.com
Takie marzenia pozwoli nam spełnić ogród zimowy, który w ostatnim czasie bywa modnym elementem zarówno nowo budowanych domów jak i tych remontowanych.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj firma ogrodnicza warszawa.

Posiadanie ogrodu zimowego to głównie niewątpliwa frajda dla mieszkańców domu i ich gości. W zależności od wymagań, możemy w nim stworzyć oranżerię lub przekształcić w dodatkowy salon.Przeznaczenie ogrodu zimowego głównie zależy od jego wielkości, nie warto mimo wszystko budować pomieszczeń mniejszych niż 10 m² – na meble musimy wygospodarować powierzchnię 4-6 m², zależnie od wielkości mebli.Urządzenie ogrodu zimowego pełniącego funkcję salonu czy jadalni daje masę możliwości aranżacji. Pasują tu zarówno rattanowe meble ogrodowe, jak też szykowne skórzane sofy. Podłoga może być z terakoty czy cegły, ale także z wielu gatunków drewna, które dodaje wnętrzu przytulności. Zamiast typowych dla ogrodów zimowych żaluzji okna mogą osłaniać zasłony. Powinniśmy odpowiednio dobrać barwy otoczenia. Jasne odcienie powiększają wizualnie ogrody (www.zielonaprzestrzen.pl/) zimowe i latem dają przyjemne uczucie chłodu. Ciemne – szybciej się nagrzewają i kumulują ciepło, co zimą jest istotne.

Jednak zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób zagospodarować ogród zimowy, dobrze jest zdać sobie sprawę z tfaktu, że utrzymanie go w należytym stanie wymaga trochę zainteresowania. Dlatego nie zapominajmy, iż na posiadanie oranżerii powinny się zdecydować osoby, które naprawdę lubią rośliny i mogą im poświęcić czas (ogrody zimowe - więcej informacji).

Przybliżenie kosztu wybudowania ogrodu zimowego nie jest łatwe. Z racji iż firmy wykonują ogrody na indywidualne zamówienie. Ma znaczenie powierzchnia i kubatura zabudowy, materiał, z jakiego wykonana jest konstrukcja, wielkość ogrodu czy dachu. Najlepiej zwróćmy się o pomoc do polecanej firmy, a dostaniemy odpowiedź w kwestii ewentualnych wątpliwości.

Tags: oranżeria, meble, materiał, sofy