Chcesz mieć psa? Sprawdź, co będzie ci konieczne, aby zagwarantować mu dobrą opiekę

Posted on 02/05/2019 7:26am

Pies w domu to sama radość. Ucieszy i dorosłych, którzy często marzą o nim od wielu lat, i pociechy, które nie odstąpią go ani na chwilę, zwłaszcza w pierwszych dniach, gdy pupil będzie dla nich bezapelacyjną niespodzianką. Opieka nad czworonożnym przyjacielem wymaga zrobienia niewielkich zakupów, bez jakich nie można się obejść, jeśli decydujemy się przygarnąć bądź kupić szczeniaczka lub większego psa dla swej rodziny.
pies rady buldog
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
Jednym z zasadniczych zakupów jest karma dla psa, na początek najlepiej taka, którą zwierzę było karmione w poprzednim miejscu. Potem powoli możemy wprowadzać inne typy karmy oraz kupić np. friskies multipack 12x100g - . Nie zapominaj, iż jedynie dzięki pełnowartościowemu oraz zbilansowanemu jedzeniu, zapewnisz mu wszystkie wartościowe składniki, jakie pozwolą mu na odpowiedni rozwój. Drugim zakupem musi być legowisko zadbaj o dodatkową wiedzę na dla psa, zgodne z jego rozmiarami. Niewielkim psom najlepiej będzie w domkach, w jakich będą czuć się bezpiecznie, większym zaś można wybrać kanapę z gąbki, niezwykle komfortową i bezproblemową w czyszczeniu. Nie można także zapomnieć o obroży i adresówce, którą do niej zamocujemy, wcześniej wpisując na niej własne dane. Dzięki temu nawet gdy piesek się zgubi, będziemy mieć większą szansę, że do nas wróci. Kiedy ktoś go znajdzie, będzie mógł zadzwonić pod podany na adresówce numer. Ponadto trzeba zatroszczyć się o miski do jedzenia, smycz, do której dobrze jest przyzwyczajać psiaka już od początku i szczotkę, a także szampon, dostosowany do wieku czworonożnego pupila. Inne kosmetyki bowiem niezbędne są dla dorosłych psów, inne z kolei dla szczeniaków.Piesek
Author: Carol VanHook
Source: http://www.flickr.com
Jeśli mamy własny dom i planujemy w nim oczka wodne plastikowe, musisz też pomyśleć o tym, by należycie wyprofilować jego brzegi. Pies przysmaki dla psów bowiem może nawet w czasie zabawy wskoczyć do niego i powinien potrafić samodzielnie wydostać się z oczka - kliknij tu. Na dworze również warto jest pomyśleć o jakimś miejscu dla zwierzaka, w tym o budzie, nawet jeśli czworonożny przyjaciel sporo czasu spędza w domu, to jakieś zabezpieczenie na zewnątrz również mu się przyda. Pamiętając o wskazanych elementach właściwie przygotujesz się na przybycie nowego członka rodziny do własnego domu i będziesz mógł bez przeszkód cieszyć się zabawą, jak również opieką nad psem.

Tags: zwierzak, pies, zwierzę, karmy