Co jest teraz modne w ogrodzie?

Posted on 20/12/2020 12:00am

Najnowsze trendy w projektowaniu miejsc zieleni wyznaczają inspiracje ekologiczne. Bardzo modna staje się naturalność i swoboda w ogrodach, a ich twórcy zaręczają, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym ciekawszy rezultat osiągniemy. Naturalny ogród nie powinien stanowić kopii natury, a dawać poczucie obcowania z nią.


Jeśli mieszkamy w dużym mieście i odczuwamy brak zieleni, sprawienie sobie ogrodu, będzie opcją idealną. Najlepiej zacząć od wpisania w wyszukiwarkę usług, których szukamy i miasta, np. „firma ogrodnicza art area” lub "zakładanie ogrodów”.
Funkia
Author: SleepingBear
Source: http://www.flickr.com/photos/sleepingbear/259327812/

Najnowsze tendencje w projektowaniu ogrodów promują styl ekologiczny - ogród (więcej na stronie http://projektoskop.com/13-programy-do-projektowania-ogrodow/) ma zostać stworzony w zgodzie z naturą. Obok naturalnych, często dzikich roślin, popularnością cieszą się takie materiały, jak kamień i drewno. Rezygnujemy natomiast ze wszystkiego, co sztuczne, czyli z plastiku lub szkła. Dzikie rośliny robią teraz zawrotną karierę. Projektanci używają jej często w połączeniu z nieuchwytnymi i delikatnymi trawami ozdobnymi, albo sadzą samodzielnie, naśladując naturę np. pośród kamieni. Rabatki kwiatowe zyskują dzięki temu bardzo naturalny wygląd, przypominając dzikie łąki. Kreatorzy ogrodów, nie stronią od budowania warzywników, rabat ziołowych, winnic, czy piwniczek w skarpach. Istotne miejsce zajmują kompostownik i sad. Coraz częściej tworzy się ogrody przyjazne również dla zwierząt. W tym celu wieszamy w ogródkach budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Stosujemy również nowe przyjazne dla środowiska materiały, używamy baterii solarnych i dbamy o bioróżnorodność.


Obok naturalnej roślinności, w nowoczesnych ogrodach, nie rzadko pojawia się element wody. Przyciągające wzrok kaskady, strumyki, oczka wodne oraz stawy, idealnie prezentują się z ozdobnymi trawami.

Nieprawdopodobnie wciągający tekst, czyż nie? Jeżeli też masz taką opinię, to kliknij tu oraz przeczytaj w witrynie wszystkie dane.

Woda uspokajająco mruczy, malowniczo odbijając w swoim lustrze piękne pejzaże. Oczka wodne są najczęściej faliste, ozdobione kamieniami. Odchodzimy od geometrycznych układów, które wymagałyby wzmożonego wysiłku, wszystko ma namalowane przez naturę. Jeśli zatem chcemy sprawić sobie łąkę w środku tłocznej metropolii lub posiadamy już ogród, który wymaga renowacji, najlepiej udajmy się po pomoc do ekspertów. W tym celu możemy skorzystać z bogactwa internetu, wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie frazy, np. „projekty ogrodów”.
Więcej na

Tags: oczka wodne, Kompostownik, materiały, budki lęgowe, łąki