Co należy obecnie wiedzieć o gołębiach pocztowych?

Posted on 01/01/2021 1:45pm

Gołębie pocztowe są odmianą występującego teoretycznie w całym świecie (oprócz Antarktydy) gołębia skalnego. Pośród odmiennych gołębi odróżnia się wspaniałą cechą: umie powrócić do gołębnika nawet z bardzo daleka. Ich opieką zajmuje się w naszych czasach tysiące pasjonatów we wszystkich krajach świata.

Umiejętność gołębi wysyłkowych do wracania do gołębnika z naprawdę ogromnych odległości człowiek wykorzystał do wysyłania wieści. Dlatego są one niezwykle często nazwane listonoszami. Hodowla gołębi pocztowych jest naprawdę modnym zainteresowaniem na całym świecie. Też w Polsce jest to zajęcie dla wielu osób. W hodowaniu gołębi niezbędne jest korzystanie z dobrej jakości karmy i preparatów witaminowych. Wszystkie wymagane produkty dla gołębi pocztowych oferują profesjonalne sklepy dla gołębi. Dostępne produkty dla gołębi pocztowych to nie tylkoodpowiedniej jakości karmy, ale również preparaty witaminowe, składniki mineralne i prawidłowe w hodowli dodatki. Sklepy dla gołębi są w stanie zaoferować między innymi dobrej jakości obrączki, które tak naprawdę ułatwiają znalezienie ptaków, które nie trafiły na czas w określone miejsce.
produkty dla gołębi
Author: Assemblies Unlimited, Inc
Source: http://www.flickr.com
Jako posłańców gołębie stosowano już w czasach starożytnych. Też w erze nowożytnej bardzo często posługiwano się tymi gołębiami, aby szybko wysyłać wiadomości nawet na ogromne odległości. Przed wybuchem drugiej wojny światowej zaczęto je hodować nie w celach użytkowych, ale dla radości. W tym czasie w naszym kraju zaczęły pojawiać się pierwsze organizacje gromadzące hodowców. Po wybuchu wojny ich hodowla pozostała jednak zabroniona przez okupacyjne władze niemieckie. Bardzo ekspresowo po zakończeniu wojny hodowla gołębi pocztowych została odnowiona. Gołębie pocztowe charakteryzują się tak naprawdę małą wagą, samica waży maksymalnie 40 dekagramów.

Czy bez efektów chcesz wyszukać podobny artykuł? Jeśli tak, to szczerze zalecam ten serwis (http://animalab.pl/szczury-laboratoryjne) - to na 100% jest to, czego akurat w tym momencie potrzebujesz.

Dowiedz się więcej: tutaj. Średnio żyją dwunastu lat. Pod koniec lutego lub na początku marca na świat przychodzą młode.Naprawdę często jednak w hodowlach młode gołębie pojawiają się już w połowie grudnia. Samica składa tylko dwa jajka. Zanim młode zjawią się na świecie mija średnio osiemnaście dni. Jajami i pisklętami zajmuje się nie tylko samica, ale też samiec. Takie zjawisko zaobserwować można w przyrodzie niezwykle rzadko.

Tags: hodowla, karma, pasjonaci, dobra jakość