Czym jest poplon - definicje oraz sposób przeprowadzenia

Posted on 17/11/2022 11:11am

W dzisiejszych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na to, co spożywamy. Świadomość społeczna jest wyższa, w związku z tym cenimy to, co jest nieprzetworzone i hodowane zgodnie z ekologią. Dlatego też tak znane stało się rolnictwo ekologiczne, które wykorzystuje wyłącznie naturalne środki ochrony plonów. Dzięki temu mamy możliwość spożywania naprawdę zdrowych roślin. Nierzadko sami decydujemy się na uprawianie ogrodu. Należy wykorzystywać tę możliwość, jak tylko się da, w dodatku najkorzystniej używając naturalnych nawozów. Kluczowy jest więc poplon.

roślina
Author: Percita
Source: http://www.flickr.com
Poplon to rośliny uprawiane między głównymi zbiorami. To bardzo ważny element w rolnictwie ekologicznym. Mowa tu nie tylko o uprawianie "nadprogramowych" roślin, lecz także o przykrywanie gleby, poprawę jej jakości i zminimalizowanie występowania chwastów. Poplon może być wykorzystywany do stworzenia ekologicznego nawozu lub zwyczajnie do spożycia. Jeżeli mamy niezasiane miejsce na działce, nie warto zostawiać go i pozwolić żeby zarosło chwastami. Poplon bowiem ma bardzo korzystny wpływ na glebę, sprawia, że jest bogatsza w azot i próchnicę. W dodatku wszystko przebiegnie ekologicznie, a kolejne uprawy będą z całą pewnością lepiej rosnąć. Poplon zapobiegnie nie tylko chwastom, lecz także chorobom roślin oraz rozwojowi szkodników. Warto także wiedzieć, że zobojętni skutki suszy. Pozytywnych właściwości jest bardzo dużo, ale żeby poplon był dobrze rozprowadzony, należy kupić rozsiewacz poplonu. Jakie warzywa można zasadzić między głównymi plonami? W okresie od lipca do września będzie to np.

Kliknij tu i zdobądź ważne informacje (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/) na rozpatrywany tu temat. Takie wiadomości również dadzą Ci do myślenia, więc nie zastanawiaj się długo, tylko przestudiuj to zagadnienie.

rzepak lub żyto. Pomiędzy lipcem a połową sierpnia uprawiamy łubin, owies, facelię, grykę lub grykę. Jeżeli zależy nam na warzywach, które można zbierać jesienią, w połowie i na końcu lipca należy posadzić rzodkiewkę, odmiany kapusty, kalarepę albo fasolkę szparagową. Oczywiście sadzimy nie tylko rośliny nadające się do spożycia, lecz także te których użyjemy jako masy zielonej. Tutaj idealnie sprawdzi się gorczyca, żyto jare, bób, łubin i wyka. Kiedy sadzimy jesienią, należy zwracać uwagę na mrozoodporność. W jaki sposób sadzić poplon?Zobacz więcej
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Jeśli liczymy na spore zbiory i chcemy chronić rośliny przed chorobami oraz grzybami, nie wolno siać takich samych roślin w tym samym miejscu. Mowa tu nie tylko o dokładnie takie same warzywa, lecz także o całą ich rodzinę. Kiedy zależy nam głównie na użyźnieniu gleby, warto wysiewać latem, najlepiej rośliny (tanie nasiona marihuany) niezwykle bujne i zielone. Jeśli mamy duże powierzchnie, świetnym rozwiązaniem będzie rozsiewacz poplonu, który zdecydowanie uprości pracę. Warto przejrzeć dokładnie oferty zamieszczane w Internecie. Dzięki nim możemy nabyć dobrze działający sprzęt dużo taniej. W dodatku na pewno odnajdziemy również niezbędne części do maszyn rolniczych.
Jeśli decydujemy się na poplon, powinno się być niezwykle starannym, gdyż prawidłowa uprawa wymaga szczególnej pielęgnacji i sumiennego trzymania się terminów.

Tags: ogród, rośliny, działka, plony, owies