Czym nakarmić konie? Zobacz, które pasze są szczególnie polecane dla koni sportowych

Posted on 07/02/2020 7:46am

Kwestia karmienia konia, który spędza praktycznie całe życie w gospodarstwie bez wątpienia jest niezwykle ważna, jednak nie tak, jak w przypadku koni wyścigowych.
One zwykle potrzebują specjalistycznej paszy, która powoduje, że ich organizmowi prościej jest budować mięśnie, a jednocześnie tak duży wysiłek fizyczny nie jest dla nich mocno obciążający. Dzisiaj podpowiadamy, jakie warunki musi spełnić pasza przeznaczona dla koni wyścigowych.


pasze dla koni sportowych
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


Po co specjalna karma?


Odpowiednio dostosowane pasze dla koni sportowych pozwalają organizmowi konia w szczególności na przyzwyczajenie się do coraz mocniejszego wysiłku - jeśli koń [akcesoria dla konia] trenuje na poważnie, wówczas obciążenia związane z treningiem stopniowo są wzmacniane, wobec czego organizm konia musi praktycznie za każdym razem dać z siebie coraz więcej. Jednocześnie pasze dla koni sportowych posiadają składniki, które przyspieszają regenerację po wielkim wysiłku fizycznym, a także bardzo zmniejsza podatność zwierzęcia na kontuzje oraz pozwala ograniczyć negatywny wpływ ogromnego stresu na organizm. Dzięki właściwie dobranej paszy koń będzie w stanie dawać z siebie wszystko praktycznie na każdym treningu, a szczególnie na zawodach, zatem zdecydowanie jest to w wypadku koni wyścigowych konieczne.


Co musi zawierać taka pasza?


Pasze dla koni sportowych powinny zawierać szczególnie mnóstwo aminokwasów, które pozwalają na łatwą regenerację po zawodach, a równocześnie stanowią istotny budulec dla nieustannie rozwijających się mięśni zwierzęcia.
Dodatkowo oczywiście dobrze sprawdzi się dobrany do potrzeb konia zestaw mikro- oraz makroelementów, które pomogą uniknąć nagromadzenia negatywnych efektów ćwiczeń jak dla przykładu pocenie się lub nadpobudliwość lub poddenerwowanie.

Tags: pies, koń, karma