Dlaczego trzeba dbać o piły spalinowe?

Posted on 24/01/2020 7:16am

Jeśli zakupiliśmy piłę spalinową Husqvarna, musimy dbać nie tylko o jej właściwe stosowanie, lecz także ogólną pielęgnację. To bardzo istotne, szczególnie jeżeli pragniemy, żeby nasza piła działała przez jak najdłuższy czas.
piła spalinowa
Author: Bosch
Source: Bosch
Niewątpliwie odpowiednią konserwacją trzeba objąć wszystkie Husqvarna części, aczkolwiek bardzo dużo uwagi należy poświęcić w głównym stopniu szczególnie silnikowi, który jest „sercem” naszej piły. Niewłaściwa praca silnika może zdecydowanie utrudnić stosowanie tego rodzaju urządzenia.posiadają bardzo wytrzymałe części, aczkolwiek zawsze powinniśmy zabiegać o odpowiednią konserwację, aby wpływać na żywotność sprzętu, a jednocześnie wpłynąć na komfort pracy. Bardzo istotne jest odpowiednie czyszczenie piły z wszelkiego rodzaju trocin i pyłów, a równocześnie stosowanie odpowiednich typów oleju wskazanego przez producenta.


Bardzo ważne jest również, aby kilka razy do roku przeprowadzać regulację. W tym przypadku zaczynamy od dokładnego sprawdzenia stanu świecy zapłonowej oraz filtra powietrza.
piła
Author: GARDENA
Source: GARDENA
Bardzo ważna jest także kontrola naciągu łańcucha. Nie może być ani zbytnio naciągnięty, ani też zbytnio luźny. Należy również regularnie kontrolować, czy rozmaitego rodzaju trociny nie zapchały dopływu oleju. Bardzo ważne jest również prawidłowe smarowanie łańcucha. Jeżeli zaniechamy tych czynności, nasza piła nie będzie pracować w odpowiedni sposób.

Sprawna piła, z odpowiednio pracującym silnikiem i łańcuchem, będzie nam służyła przez wiele lat bez żadnych problemów. Szczególnie jeżeli kupimy model odpowiednio dopasowany do naszych oczekiwań od renomowanego producenta. Wówczas będziemy mieli gwarancję wieloletniej pracy naszego urządzenia - .

Na wszelkie urządzenia tego typu zawsze producent daje gwarancję na wyznaczony termin. Jeżeli zauważamy, że nasza piła szwankuje, powinniśmy jak najszybciej skorzystać z praw, jakie nam przysługują. Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju zaburzenia w działaniu piły, mogą nie tylko niekorzystnie wpływać na komfort naszej pracy, lecz także zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Warto więc dbać o odpowiednią konserwację piły, a równocześnie interweniować, kiedy tylko pojawią się niepokojące kłopoty w jej działaniu.

Tags: Silnik, piła, bezpieczeństwo, producent