Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane?

Posted on 02/06/2021 9:14am

Wielu z nas było wychowanych na pieluchach tetrowych. Ich świetność zastąpiły koło 25 lat wcześniejpampersy. Teraz wiele matek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio doświadczają swój renesans. Dużo rodziców którzy je używają jest bardzo zadowolonych. Dla niektórych, przeważnie młodych mam może to być jednak czarna magia czy też obcość tematu.


Author: www.babymama.pl
Dlaczego mamy wracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu zalet wielorazówek jest ich wytrzymałość. Dobrze prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe służą niejednokrotnie czwórce dzieci. Należy tylko pamiętać o paru zasadach. Zanim pieluszki będą miały dużą chłonność trzeba je kilkukrotnie wyprać.

Nowa witryna, która zawiera newsy na ten temat pozwoli Ci podwoić wiedzę. To ważne, więc idź tutaj kogeneracja i wyczytaj sporo szczegółów.

Te bawełniane, bambusowe i konopne nabierają chłonności mniej więcej po ośmiu praniach.

Do przechowywania zabrudzonych pieluszek najlepiej używać przymykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie należy namaczać. Przed włożeniem do pojemnika trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia.
Wilgotne pieluchy wielorazowe lznajdujące się w wiadrze można skropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek najlepiej wylać na ostatnią wkładaną tego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania (link do Pieluszek nie wolno moczyć bo w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też konieczności wygotowywania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są bardzo zabrudzone trzeba zastosować pranie wstępne z dodatkiem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co parę prań warto wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Nie wolno dolewać płynów zmiękczających, środków piorących i olejków pochodzenia roślinnego gdyż oblepiają one włókna materiału i tym samym obniżają chłonność pieluszki.

Pieluszki wielorazowe - i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, ponieważ powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba także prasować. Przeciwnie prasowanie niekorzystnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można dużo oszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy dziecku wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej matek wraca do stosowania pieluszek wielorazowych, ponieważ dziecko ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Posiadamy wiedzę, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.

Tags: mydło, dzieci, pieluchy, pralka