Dlaczego współczesne pampersy bywają o wiele częściej używane niż pieluszki tetrowe

Posted on 20/06/2022 9:41am

Wejście do powszechnej sprzedaży pieluch, zwanych popularnie pampersami, rodziciele powitali z prawdziwą ulgą. Co dokładnie zadecydowało o tym, że pieluszki tetrowe były zmuszone ustąpić pierwszeństwa pieluchom wyprodukowanym, tak czy owak, z celulozy? Sprawdźmy, dlaczego niejeden rodziciel z lat 40 ubiegłego wieku podarowałby może połowę majątku w zamian za paczkę pampersów.
[IMG=1408/53eb258a7b77f___PIELUSZKI Postęp cywilizacyjny daje się zaobserwować we wszystkich gałęziach człowieczej działalności.

Opisany temat napisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się opis. Daj nam znać - przejdź do serwisu (http://www.filmar-group.pl/pl,produkty.html) !

Artykuły dla niemowlaków w ciągu ostatnich dekad przeszły prawdziwą transformację. Wózki stały się mniej ciężkie, bardziej zwrotne i funkcjonalne, a elektroniczne opiekunki zaczęły czuwać nad snem dzieciaków. Nic dziwnego, że i pieluszki tetrowe, przeczytaj przykłady, musiały znaleźć swego następcę.Wiele kłopotu sprawiało niegdyś pranie pieluszek, ich prasowanie i suszenie. To niezwykle pracochłonne zajęcia, w których pomagali również dziadkowie.Samo pranie wymagało zakupu specjalnych proszków do prania i użycia gorącej wody - czasem nie obyło się bez warzenia pieluch w wielkim garze na kuchni. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali koszmar, kiedy w pociągu berbecia trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być praktyczniejsze: bywają jednorazowe, higieniczne, można je z łatwością założyć berbeciowi nawet podczas zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają nieprzypadkowo przeznaczone do tych celów komórki.

Producenci artykułów dla dzieci poszli jeszcze krok dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z toalety. Takie majtki wykonane bywają tak, aby z jednej strony natychmiast nie przemakały, a drugiej, by dziecko odczuwało dyskomfort, gdy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę z tetry - za mocno krępuje ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że... raczkuje w pieluszce.

Majtki treningowe są towarem, który nie jest jeszcze dobrze znany wszystkim matkom i ojcom, zresztą niektórzy z nich podchodzą do takich nowinek bez entuzjazmu. Stąd wiele dzieci uczy się korzystać z wynajem toalet przenośnych gdańsk z użyciem innych sposobów. Wybrane pociechy są, na przykład, namawiane przez mamę i tatę oraz dziadków do siadania na ślicznym i komfortowym nocniku z wizerunkiem Kaczora Donalda.

Tags: dzieci, akcesoria, pieluchy