Dobra temperatura to podstawa komfortu gadów hodowanych w domu. Warto o nią zadbać!

Posted on 05/07/2019 7:23am

Na pewno każdy z nas ma w gronie swoich najbliższych przyjaciół jakiegoś miłośnika zwierząt. Bez względu na to, czy osoby te bezbrzeżnie uwielbiają psy, podziwiają niezależność swoich kotów czy namiętnie przyglądają się małym mieszkańcom klatek i akwariów, łączy je jedno - olbrzymia miłość i pragnienie zapewnienia swoim zwierzakom wszystkiego, co najlepsze.


lampa grzewcza
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Naprzeciw sympatykom wychodzą specjalistyczne sklepy zoologiczne. Niezbędnik dla kociaka czy szczeniaka zabranego ze schroniska bez żadnego problemu znajdziemy w każdym większym sklepie wielobranżowym. Pies przysmaki dla yorka szczeniaka czy kot potrzebują kompletu misek, smyczy, obroży i ewentualnie szelek. Właściciele kotów w trosce o wygląd foteli mogą poszerzyć tę listę o specjalny drapak. Nieco sytuacja przedstawia się z miłośnikami gadów, takich jak gekon czy kameleon. Ci muszą zapewnić swoim podopiecznym nie tylko jedzenie, wodę i swoją uwagę, ale także właściwie przygotowane "mieszkanko", w którym kluczową rolę odgrywa lampa grzewcza - poznaj nas.
Gady należą do zwierząt zmiennocieplnych, co oznacza, że temperatura ich ciała jest uzależniona od temperatury miejsca, w którym żyją. Każdy gatunek ma swój własny zakres temperatur, w których czuje się najlepiej. Świadomy właściciel legwana, agamy brodatej czy żółwia powinien przed zakupem upragnionego zwierzaka zapoznać się z dokładnymi informacjami na jego temat i dobrze przygotować lokum dla pupila - musisz to zobaczyć.


Terrarium dla gada musi być wyposażone w źródło ciepła i światła. Funkcję tę może pełnić kabel grzewczy lub żarówka UVB. Oprócz tego w terrarium musi być odpowiedni poziom wilgoci oraz przewiew.

Tags: zwierzak, gatunek, jedzenie, sklepy, życie