Donice samonawadniające dla zagonionych admiratorów kwieci

Posted on 03/03/2021 8:14am

Najczęściej lubimy rośliny w domku lub na balkonie, ale co zdziałać, gdy nie mamy czasu, czy głowy, aby pamiętać o ich podlewaniu.


doniczki balkonowe z podlewaniem to nader wygodne a także praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, jacy chcą radować się ładnymi kwieciami bez konieczności codziennego podlewania ich.


chatka, domek letniskowy


Zobacz jak działają doniczki Lechuza z nawadnianiem i na co zwrócić uwagę, wybierając taką doniczkę.
doniczki lechuza
Author: TruffShuff
Source: http://www.flickr.com


Współcześnie w sklepach ogrodniczych skrzynek balkonowych jest całe mnóstwo. To sprawia, że nawet kupno tak prostego obiektu którym jest doniczka (polecamy - osłonki drewniane sklep galeria decor) staje się trudniejszy niż zakładaliśmy. W takim wypadku zawsze warto jest zwracać uwagę na nowiny - więcej informacji o doniczkach lechuza. Taką nowiną są doniczki z nawadnianiem. Jest to nader prosty jak też praktyczny sposób na usunięcie denerwujących czynności, jakimi jest ciągłe podlewanie roślinek, a dobrze stworzone skrzynki balkonowe z podlewaniem pomogą nie tylko zapewnić roślinom stały dopływ wilgoci lecz także uchronić je przed jej nadmiarem w okresach opadów deszczu. Z reguły są to donice na wymiar z podwójnym spodem - w dolnej przegródce akumuluje się woda, która bez pośpiechu przenika do znajdującej się wyżej komory z ziemią a także roślinkami - zobacz. Pomimo, że rośliny tak bardzo kochają wodę, nie należy jednak przesadzać z jej dozą. Jeśli zatem w doniczce z nawadnianiem będzie zbyt wiele wody, rośliny mogą zacząć boleć.


Stąd jeśli stawiamy na zakup takowej skrzynki, warto wyselekcjonować model wyekwipowany w dodatkowy zawór, jaki umożliwia spuszczanie nadwyżki wody z doniczki.

Tags: balkon, doniczki, komfort, roślin