Dotacje unijne dla hodowców drobiu

Posted on 01/02/2019 8:07am

Albowiem hodowcy drobiu powinni inwestować w swe fermy dużo pieniędzy, wskazane jest zaciekawić się okazją otrzymania dopłaty z UE.


Nabycie kurczątek, jaj lęgowych, karmy – to tylko część kosztów.


Najogromniejszym przedsięwzięciem jest budowa a także ekwipunek fermy, szkolenia dla hodowców drobiu. Aby zorientować się jak wygląda szansa na wzięcie dotacji możemy wybrać się do Ośrodka Doradztwa Rolniczego czy Filii Restrukturyzacji oraz Modernizacji Rolnictwa. Zaś zgodnie z planem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie przewiduje się pomocy pieniężnej dla hodowców drobiu. Ale tyczy się to jedynie chowu konwencjonalnego.

Sądzisz, że nasz post był zajmujący, ale musisz mieć więcej wątków. Nie zwlekaj - wejdź w ten link i idź do źródła.

W razie gospodarstw ekologicznych bądź konwencjonalnych, jakie pragną przejść na ekologiczną produkcję, będzie można liczyć na wsparcie.


widok - fotograf
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com


Natomiast Polska Izba Producentów Drobiu oraz Pasz skierowała do Ministerstwa Rolnictwa podanie dotyczące wydzielenia środków na dofinansowanie sektora jajek spożywczych. Wypływa to z faktu, iż muszą one spełniać odpowiednie normy jakości, zgodne z unijnymi wymogami. Rzecz jasna łączy się to z wydatkami dla hodowców drobiu (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie). Zaś wymagania powiązane z produkcją drobiowego mięsa nie przekraczają powszechnie obowiązujących norm, nie wymagają zatem podejmowania nadzwyczajnych środków ze strony hodowców. Być może warto zatem rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dostosowanie gospodarstw agrarnych do unijnych standardów ma być obiektem działania szóstego.


Jego celem jest wprowadzenie korzystnych zmian w zakresie ochrony przyrody, dobrostanu zwierząt a także zdrowia, tak zwierząt jak też publicznego. Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów odbywają się regularnie.

Tags: koszt, temat, strony, możliwości