Elektryczna obroża dla czworonoga - najważniejsze wiadomości, jakie warto się dowiedzieć

Posted on 11/07/2018 9:41pm

Elektryczne obroże dla psa doskonale nadają się do tresury piesków, jakie ukończyły już 6 miesięcy. Pozwalają na skuteczny oraz niezwykle efektywny trening, a widoczne wyniki można uzyskać w krótkim czasie i to bez większego wysiłku. Elektrycznej obroży nie powinno się jednakże używać jedynie do karania psa. Ma ona na celu nauczyć czworonoga stosownych nawyków, a więc używamy jej dosłownie w tym samym momencie, kiedy zauważymy, iż nasz pies robi coś złego. Obroże elektryczne na pewno pomogą nam usunąć złe zachowania u pupila, równocześnie są one bezpieczne i nie wywołują ostrych impulsów elektrycznych, wobec tego nie musimy obawiać się o zdrowie naszego pupila.


Elektryczna obroża dla psa posiada nadajnik i pilot. Powinno się wybierać obroże, które mają większy zasięg, dzięki czemu nie powinniśmy krok w krok spacerować za naszym psem. Niektóre obroże współpracują z pilotem nawet na terenie 1500 metrów - poznaj sport-dog.plpoznaj
obroża
Author: Javcon117*
Source: http://www.flickr.com
Obroże elektryczne lepszych marek dają możność wysyłania wcześniejszego sygnału dźwiękowego i ustawiania pułapów impulsów korekcyjnych. Obroże elektryczne bez problemu odkryjemy w wielu sklepach zoologicznych. W szczególności w Internecie natkniemy się na niezmiernie duży i szeroki wybór, wobec tego na pewno odnajdziemy obrożę, jaka będzie dobra dla naszego czworonoga.


Oprócz obroży elektrycznej, możemy też zdecydować się na inne typy obroży, na przykład obrożę antyszczekową. Taka obroża dla psa przeciwdziała ujadaniu na podwalinie impulsu elektromagnetycznego, nieprzyjemnego zapachu czy też sygnałów ultradźwiękowych. Równocześnie obroże mają czujnik wibracji krtani, dzięki temu obroża nie włączy się podczas ujadania innego psa. Perfekcyjnym wyborem zdołają okazać się także obroże, jakie służą do wyznaczania przystępnych i zakazanych miejsc dla psa - sprawdź obroże treningowe. Wyjście to cudownie sprawdzi się na przykład w ogrodzie. Jeśli nie chcemy, żeby pies chodził po rabatkach bądź klombach kwiatowych, wystarczy ustalić dostępne dla niego miejsce za pomocą kabla. Jeżeli psina zbliży się do zakazanego miejsca, obroża wyda znak upominający, jeśli to nie poskutkuje zostanie wysłany impuls elektromagnetyczny.

Tags: pilot, pies, trening, czworonóg