Elektryczny pastuch dla psa czyli w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo niektórych miejsc w ogrodzie

Posted on 04/09/2020 8:08am

Psy czasami potrafią ogromnie narozrabiać, bardzo dobrze wie o tym wielu posiadaczy czworonożnych szaleńców, których ogrody po radosnych zabawach zmieniły się nie do poznania. Jeżeli tego typu sytuacje będą się powtarzać, to niezbędne będzie w jakiś sposób zapanowanie nad tym, co się wydarza.


pies
Author: Anthony Crider
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób wybiera najłatwiejsze dla nich, lecz bardzo krzywdzące zwierzę wyjście, to znaczy uwiązanie go na uwięzi. Dla aktywnego, lubiącego zabawę psa coś takiego jest strasznie przykre, szczególnie jeśli w taki sposób musiałby on przeżyć resztę życia.

Osoby które nie chcą czegoś takiego robić swojemu psu mogą mu ograniczyć możliwość biegania na terenie ogrodu, albo próbują jakimiś sposobami nauczyć zwierzę tego, co może robić, a na co przyzwolenia nie ma. Jednak pierwszy z pomysłów tak naprawdę nie jest wyjściem z problemu, a jedynie jego odsunięciem, zaś drugi będzie wymagał ogromnego pracy w uczenie. Na szczęście znajdzie się jeszcze jedna metoda na to, aby zabezpieczyć wybrane części ogrodu, a jest to pastuch elektryczny dla psa (pastuch na typu ogrodzenia wielu osobom kojarzy się ze stadem owiec gdzieś na górskiej łące, ale w praktyce bardzo dobrze będą się też sprawdzać w przypadku czworonożnych przyjaciół. Oczywiście zasada działania tego typu pastucha jest trochę odmienna, niż przy pierwowzorach, lecz oparta jest na bardzo podobnych założeniach.

Jeżeli nadal fascynuje Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę www a tutaj na pewno zdobędziesz wiele danych na omawiany wątek.

Najważniejszym elementem elektronicznego pastucha będzie obroża, którą się zakłada psu na szyję. Ta właśnie obroża współpracuje z urządzeniem nadawczym i zestawem przewodów które wyznaczają strefy do których nie można wbiegać.


Jeśli pies podejdzie zbyt blisko przewodu, to początkowo będzie emitowany określony dźwięk. Jeżeli to nie da radu odstraszyć czworonoga i będzie dalej wchodził, to obroża zacznie emitować mało przyjemny, ale w pełni bezpieczny impuls elektryczny. W ten sposób pies zostaje zmuszany do wyjścia z niedozwolonego miejsca, i po paru takich przypadkach będzie już świetnie wiedział, że tam nie powinno się wchodzić. Pastuchy elektroniczne są bardzo skuteczne w tego typu zastosowaniach i pozwalają na świetną ochronę wybranych fragmentów ogrodu.

Tags: ogrodzenia, psy, obroże