Gdzie zakupić produkty bezglutenowe?

Posted on 12/07/2018 8:48am

Geny i styl życia
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Nietolerancja glutenu, czyli celiakia lub alergia wymagają odpowiedniej diety. Konieczna jest eliminacja posiłków z popularnych zbóż. Jak się odżywiać w tej przypadłości?

Celiakia wpływa na dietę bezwzględnie. Głównym elementem diety są produkty bezglutenowe, czyli z mąki ziemniaczanej i zbóż takich jak ryż, kukurydza, gryka, proso. To jedyny sposób leczenia choroby i jak się okazuje jedyny sposób jedzenia na zawsze. Dzieci z alergią na gluten z tolerują go z wiekiem, a ich sposób żywienia przestaje być rygorystyczna. By uniknąć alergii, pierwsze posiłki dzieci z reguły są właśnie bezglutenowe.

Co to jest żywność bez glutenu?

Brak diety może poważnie szkodzić chorym ludziom. Powikłania mogą być związane nawet z nowotworami układu pokarmowego. Opracowanie jadłospisu ma sens we współpracy z lekarzem i po szeregu badań. Dania dla uczulonych i chorych muszą być robione z produktów wysokiej jakości. żywność ekologiczna to często właśnie produkty bezglutenowe – zdecydowanie trzeba kupować od pewnych firm i z wiarygodnych źródeł. Bezglutenowe towary nie mogą zawierać więcej niż 20 mg glutenu w kilogramie zawsze są oznakowane przekreślonym kłosem. Również w marketach spożywczych jest na półkach więcej tego rodzaju artykułów. Dobrze sprawdzić dostępność za sprawą .

Oferta internetowych sklepów ze zdrową żywnością bezglutenową jest tak bardzo bogata, że jadłospis nie musi być monotonny. Bez problemu można kupić specjalne bułeczki bezglutenowe i ciasteczka zbożowe. Amarantus, czyli zdrowe zboże, to istotnyzanczący element posiłków – ma sporą wartość, a słodycze z nim odróżnia szczególny smak. Sklepy internetowe mają w ofercie nawet piwo bez glutenu.

Czytaj etykiety

Oprócz tego podstawą jest kontrola etykiet. Wiele produktów może zawierać różne zboża w procesie technologicznym. Niewiedze może mieć konsekwencje. Dlatego ważne są gospodarstwa ekologiczne. Jabłka, które kupujemy codziennie mogą być pryskane preparatami zawierającymi właśnie gluten. Zdrowe owoce ze znanych źródeł, najlepiej z niewielkich upraw, to prawdopodobnie mądry sposób na zdrowe zakupy.

Tags: smak, rozwój, dzieci, Diety, zbóż, gluten, lekarzem