Gps dla kota lub psa? Tak to możliwe! Dobrze się przekonać, co oferuje tego typu nadajnik i czy jest sens go kupować

Posted on 24/12/2022 7:19am

Wiele osób się zastanawia nad tym, by kupić dla swojego pupila coś w stylu gps, dzięki czemu będziemy wiedzieć, w jakim miejscu nasz pupil znajduje się w razie gdybyśmy nie mogli go znaleźć. Dziś mamy do wyboru mikroczip i gps dla zwierzaka, jednak takie urządzenia nie działają tak samo. Czym w związku z tym się różnią?

Czipy dla kota czy psa to układy scalone. Są niesamowicie małe, ich wielkość jest jak ziarnko ryżu o rozmiarach 12 mm x 2,1 milimetrów. Znajduje się w nim zakodowany piętnastocyfrowy numer, który przypisuje się do naszego czworonoga. To właśnie przy pomocy tego kodu prawdopodobna jest identyfikacja jak i rejestr zwierząt, który można znaleźć w dwóch bazach danych w naszym kraju. Pierwszą z nich będzie Safe Animal, kolejną Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt.

GPS jest dziś powszechnie znany, gdyż sporo osób tak odnajduje drogę, szczególnie jak przemieszczamy się samochodem. Global Positioning System więc to system nawigacji satelitarnej, który obejmuje już właściwie całą planetę. Lokalizator gps dla kota albo psa jest najczęściej w obroży - sprawdź więcej. To malutki, mikroskopijny nadajnik, który znajduje się coraz częściej w wodoodpornym etui. Tego typu etui jest bardzo wygodne dla zwierzaka, nie obciąża bowiem obroży, nie jest więc to jakiś ciężar, jaki męczy naszego psa albo kota.

Jeżeli chciałbyś pogłębić zagadnienie, to zapraszamy Cię do opisu, który ukryliśmy pod tym linkiem. Tam zawsze zamieszczana jest bieżąca treść (https://sklep.acana.com.pl/92-karma-dla-psow-alergikow).

Pamiętajmy jednak, iż przy wyborze nadajnika gps musimy sugerować się odpowiednią wielkością obroży.
pies
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com


Z założeniem tego sprzętu żaden właściciel nie powinien mieć większych trudności, dlatego też nie musimy w tym celu wybierać się do weterynarza. Wraz z nadajnikiem właściciel zwierzęcia dostaje także oprogramowanie na komputer albo telefon, przez co będzie w stanie zobaczyć aktualną lokalizację psa lub kota, jak również drogę, jaka obecnie jest przez zwierzaka pokonywana. Niestety tego typu lokalizatory to wciąż dość drogie gadżety - wejdź na stronę. W internecie co prawda można zakupić tego typu nadajniki nawet od dwustu złotych, lecz cena renomowanego urządzenia oscyluje mniej więcej tysiąc złotych.

Na pewno lepiej kupić taki sprzęt w specjalistycznych sklepach, w jakich dostaniemy też inne artykuły, jak kamery, nadajniki albo atrapy kamery zewnętrznej. Ten ostatni sprzęt może zainteresować osoby, które chcą zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojego domu, niekoniecznie wydając na taki cel wielkie pieniądze. Robienie zakupów w takich sklepach to pewność, iż taki sprzęt jest dobrej jakości.

Tags: kot, weterynarz, zwierzaki