Jak ekologicznie zasilać ogród?

Posted on 18/08/2017 7:38am

Coraz więcej osób, które są dumnymi właścicielami przydomowych ogrodów decyduje się na rezygnację ze stosowania sztucznych środków nawozowych. Co jednak trzeba wykorzystać w przydomowych ogrodach zamiast nich? Już od jakiegoś czasu pośród ogrodników-amatorów prawdziwą furorę sprawia mączka skalna.


zadbany ogród
Author: RubyGoes
Source: http://www.flickr.com
Znana mączka skalna jest lepszym z wielu obecnie naturalnych środków, którymi można zastąpić nawozy sztuczne. Decydując się na jej wykorzystanie w swoich ogródkach masz gwarancję, że rosnące w nich rośliny dostaną niezastąpione im do wzrastania elementy pokarmowe. Stosując mączkę skalną nie tylko dostarczymy roślinom niezbędnych składników pokarmowych, ale dodatkowo sprawimy, że w ziemi ruszy się rozwój mikroorganizmów, które będą zapobiegały przed grzybowym chorobom roślin - link referencyjny. Pojawia się mimo wszystko pytanie: gdzie możesz kupić mączkę skalną? Hurtownia kamienia może być jednym z miejsc, które prowadzą sprzedaż naturalnego nawozu mącznego. Hurtownia kamienia prowadzi bowiem sprzedaż kamieni naturalnych, z których produkowana jest mączka.


skalniak
Author: Waldemar Jan
Source: http://www.flickr.com
Mączka skalna będzie nie tylko nawozem ekologicznym, lecz przede wszystkim nawozem bardzo niedrogim. Do tego ma ona niesłychanie bogate wykorzystanie. Można ją stosować nie jedynie do uprawiania warzyw, lecz także drzewek i krzewów z owocami. Pośród asortymentu maczek skalnych dostępne są chociażby surowce bazaltowe oraz granitowe. Po raz pierwszy Maczka skalna do nawożenia upraw była zastosowana już w XIX wieku. Następnie była nieco zapomniana, cały świat zafascynował się bowiem sztucznymi specyfikami nawożącymi - sprawdź. Teraz jednak ma ona prawdziwy renesans. Po odmianę granitową bardzo chętnie zasięgają osoby, które uprawiają w swoich ogrodach rośliny, jakie znacznie lepiej czują się w kwaśniejszym podłożu. Tego typu roślinę jest chociażby zyskująca coraz większą powszechność żurawina. Można ją zastosować także do nawożenia uwielbiających kwaśniejsze podłoże azalii ogrodowych. Z kolei mączka bazaltowa, jaka będzie niezwykle wzbogacona w wapń, doskonała jest do wykorzystania w uprawianiu roślin, jakie preferują mniej kwaśną ziemię. Obydwie substancje będą bardzo tanim oraz ekologicznym sposobem zasilania roślin.

Tags: Żurawina, czas, pytanie