Jak musi wyglądać gabinet weterynaryjny? O jakich rzeczach koniecznie trzeba wiedzieć?

Posted on 25/06/2020 2:32pm

Czy prosto jest założyć gabinet weterynaryjny? Jeśli chcemy to zrobić powinniśmy poznać w szczególności parę zasad. Tego typu lokal musi być wyposażony w gabinet przyjęć z poczekalnią, aparaturę oraz sprzęt dopasowany do świadczonych przez nas usług.

Co się rozumie poprzez tego typu sprzęt? Wszelkie przyrządy niezbędne do leczenia zwierząt, ale także takie profilaktyczne i kontrolne urządzenia, jak wagi do ważenia zwierząt. W tego typu miejscu muszą znajdować się schowki do przechowywania lekarstw oraz wyrobów medycznych, zaplecze sanitarne oraz socjalne.https://sklep.acana.com.pl/69-szelki szelki dla psapies u weterynarza, weterynarz
Author: Lubasja de Rycke
Source: http://www.flickr.com
Z założeniem gabinetu do leczenia zwierząt wiążą się równie inne, prawne kwestie. Jeśli klinika jest zakwalifikowana jako gabinet weterynaryjny powinna spełniać różne wymagania, to znaczy znajdować się w osobnym budynku albo lokalu lub też stanowić odosobnioną część nieruchomości. Pokój przyjęć z poczekalnią musi znajdować się na poziomie parteru, może być również w suterenie, ale tylko jak zapewnione jest światło naturalne dostosowane jasnością do rodzaju świadczonych usług. Inne pomieszczenia gabinetu weterynaryjnego mogą mieścić się już na różnych kondygnacjach.

Dalsze wytyczne dotyczą tego, iż ściany muszą być zrobione z materiałów gładkich, jakie są łatwo zmywalne, lecz również odporne na działania wody i środków dezynfekujących. W gabinecie przyjęć lub zapleczu sanitarnym powinna być umywalka z zapewnioną ciepłą i zimną wodą, substancje do mycia i dezynfekcji rąk, jak również jednorazowe ręczniki i kosz na zużyte ręczniki. Parapety w tego rodzaju miejscu powinny być wykończone czymś trwałym i gładkim, odpornym na użycie wody jak również środków dezynfekujących.

Ważne jest, iż gdy usługi te będą wykonywane z użyciem narzędzi oraz sprzętu wielokrotnego użytku, to gabinet powinien być wyposażony w autoklaw albo też aparat do sterylizacji na suche powietrze. Jeżeli w gabinecie będę robione zabiegi pod znieczuleniem ogólnym, to pokój przyjęć powinien być zaopatrzony w sprzęt do dożylnego dozowania leków. Nie ma sensu też chyba przypominać, iż każda rzecz w gabinecie powinna być zachowana w idealnej czystości. Odnosi się to do najważniejszych urządzeń, jak również takich nie aż tak ważnych, jak wagi weterynaryjne.

Tags: umywalka, poczekalnia, sterylizator, sterylizacja