Jak zminimalizować koszty założenia systemu nawadniającego w ogrodzie?

Posted on 29/07/2021 7:48am

W celu spowodowania opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogrodzie można zrobić parę prostych trików. Po pierwsze warto skontrolować czy na obszarze naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując właściwą studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogródka. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi spełniać wszystkich wymagań sanitarnych, co woda pitna. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie pojemników na wodę deszczową. Rozwiązanie to ma oczywiście swoje minusy gdyż dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych jednak możemy zmniejszyć w ten sposób wpływ suchszych okresów. Gdy te rozwiązania nie pasują do naszego ogródka możemy też zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlewania.
w ogrodzie
Author: mogollon_1
Source: http://www.flickr.com
Domyślnie za każdą pobraną objętość wody wodociągi miejskie doliczają jeszcze opłaty powiązane z odprowadzeniem ścieków. Płatności za wodę wykorzystaną aby podlewać ogród będą wtedy znacznie mniejsze. Tu także na temat: warto sprawdzić więcej.magiczny ogród
Author: mogollon_1
Source: http://www.flickr.com
Ogród (zielonaprzestrzen.pl/) winien służyć nam jako miejsce wypoczynku, relaksu, wyciszenia oraz mieć rolę reprezentacyjną .Podczas projektowania powinniśmy zwrócić baczność aby zachwycał swoim wyglądem a zarazem był funkcjonalny.

Masz ochotę czytać dalej wciągającą treść? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj poznawanie (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/ploty-betonowe/) na nowej witrynie.

By ogród wzbudzał podziw swoim wyglądem, musimy dobrać odpowiednie roślinki i zapewnić im warunki do dobrego życia. Jednym z głównych warunków do życia roślin, a również ich ładnego wyglądu jest prawidłowe i odpowiednie podlewanie. Biorąc pod uwagę różnorodność gatunków roślin w naszych ogrodach, musimy wiedzieć że tak jak nie wszystkie rośliny mogą mieć takie same stanowiska w naszym ogrodzie, to i nie wszystkie rośliny możemy podlewać w taki sam sposób. Zajrzyj również tu - pozostałe narzędzia mechaniczne do ogródka - Ceneo.

Ewentualności jakie daje nam automatyczny system nawadniania, czyli podlewanie systematyczne, o odpowiedniej porze i w odpowiednich porcjach przyczynia się do ładnego wyglądu naszego ogródka, oszczędzania wody nawet do 50% oraz oszczędności naszego cennego czasu którego w dzisiejszych czasach bardzo nam brakuje, co daje nam też komfort wyjazdu np. na urlop gdzie nie musimy martwić się o nasz ogród. Tego z pewnością nie da się osiągnąć podlewając w tradycyjny sposób. Prawidłowo zaprojektowany i zrobiony automatyczny system nawadniania zezwoli nam na długoletnią bezawaryjną pracę i na uniknięcie złych niespodzianek typu uschnięcie, choroby roślin.

Biorąc pod uwagę koszty związane z założeniem od początku trawnika, nasadzenia krzaczkami rabat (odtworzenie ogrodu po wyschnięciu z powodu np. urlopu) to koszty założenia systemu na pewno się opłacą i przyniosą nam same korzyści co możemy nazwać nie inaczej jak dobrą inwestycją. Aby automatyczny system nawadniania realizował swoją funkcję opisaną wyżej należy zaprojektować go tak aby uwzględniał: parametry źródła wody, różne zapotrzebowanie roślin na wodę, kształt terenu, nasłonecznienie, gatunek gruntu, itp.

Tags: ogród, krzaki, nasłonecznienie, gatunek