Jak pozbyć się kreta z ogrodu

Posted on 20/08/2021 8:26am

Kret, który zamieszkał w naszym ogrodzie jest w stanie w krótkim czasie go zniszczyć. To właśnie z tego powodu wiele osób stara się pozbyć się go ze swojego terenu. można to uczynić?


kretowiski
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Wyszukując jedzenia kret wykopuje tunele. W ciągu jednego dnia w naszym trawniku czy polu może znaleźć się nawet siedemdziesięciu kopców. Nic dziwnego, że nikt nie chce, aby jego ogród czy trawnik został pokryty sporą liczbą kopców. Nie wyglądają one wspaniale, do tego w czasie robienia podkopów kret jest w stanie wyniszczyć korzenie roślin. Krety należą do zwierząt znajdujących się pod ochroną, nie możemy więc używać żadnych środków, które będą powodowały ich śmierć. Sporo osób wyszukuje więc opcji, które pomogą wypłoszyć te zwierzęta z ogrodu. Jednym ze sposobów jest siatka na krety (ile kosztuje siatka na krety), która zabezpiecza trawę. Siatka na krety powinna być założona przed posianiem trawy. Często producenci proponują siatki zabezpieczające przed kretami wykonane z tworzywa sztucznego. Zabezpieczają on trawnik nie tylko przed kretami, ale także przed nornicami, które będą wstanie wyrządzić nie mniejsze szkody od kretów.

Sporo osób chce odstraszyć krety również przeróżnymi sposobami. W sprzedaży dostępne są nie tylko siatki na krety , ale również solarne systemy dźwiękowe, które drgają i wytwarzają ultradźwięki, które skutecznie je odstraszają. Są oczywiście rośliny, których zapachu krety nie będą tolerowały. Rośliny te należy posadzić w sąsiedztwie ogródka warzywnego, które będziemy chcieli porządniej chronić. Do roślin które odstraszają kretynależą bardzo popularne kwiaty jednoroczne - aksamitki.

Kiedy uznasz, że przydatne byłyby uzupełniające informacje na opublikowany temat, to kliknij ten link oraz przeczytaj ponadto inne wiadomości (http://zielonastrefa.net/uslugi-ogrodnicze/aranzacja-ogrodow/).

Wydzielają one bardzo mocny zapach, którego krety nie cierpią. Wysiewamy je niedaleko rządków marchewki, cebuli, na rabatach z hiacyntami.


Można także zdecydować się czosnek ozdobny. Jego dość mocny zapach także nie jest tolerowany przez krety. Czosnek sadzimy wśród roślin, które rosną na słonecznych stanowiskach w naszym ogrodzie. Barierą zabezpieczającą ogród przez tymi szkodnikami może być również aromatyczna bazylia. Przygotowaną uprzednio rozsadę bazylii sadzimy gęsto wokół roślin, które będziemy chcieli szczególnie ochronić przed tymi szkodnikami. Jak więc widać jest wiele metod, które będziemy mogli zastosować do ochrony przed tymi zwierzętami.

Tags: ogród, trawnik, rośliny, tworzywo