Jak prędko się pozbyć elektrośmieci?

Posted on 08/01/2021 11:40am

Postęp technologiczny sprawia, że codziennie pokazują się na rynku nowe, ulepszone oraz bardziej współczesne modele urządzeń elektronicznych.


Zamieniamy więc prędko stare przyrządy na nowe.


Coraz więcej kupujemy oraz coraz więcej urządzeń wyrzucamy.

Czy podniesiona w tym wpisie kwestia nie zwróciła Twojej uwagi? Jeśli tak, to oprócz tego wejdź na ten odsyłacz - szczerze zalecam tę ofertę (https://www.polnet.pl/pl/czyszczenie-i-sortowanie-ziarna/linie-dokladnego-czyszczenia-nasion/czyszczalnie-dokladnego-czyszczenia/wialnia-sitowa).

Co dzieje się potem ze zniszczonym oprzyrządowaniem elektronicznym? Poniektóre z przyrządów zawierają trujące substancje (freon). Po wydobyciu się na zewnątrz, przenikają do ziemi, a następnie do wód gruntowych, zatruwając w ten sposób środowisko. W rezultacie mogą być w przyszłości powodem poważnych schorzeń, u ludzi jak i zwierząt.


palnik gazowy
Source: http://www.sxc.hu
Warto zatem zniszczony sprzęt przekazywać do punktów zbierania, stąd trafią one do zakładów przetwarzania. Zniszczony sprzęt AGD i IT, przekazany do przetworzenia, poddawany jest demontażowi, natomiast pozyskane z niego materiały przeznaczone będą do odzysku. Groźne substraty są unieszkodliwiane, dlatego nie dojdzie w tym wypadku do skażenia środowiska. Natomiast odzyskane surowce wykorzysta się do produkcji nowych urządzeń. Ażeby uprościć rezydentom Wrocławia oraz okolic usuwanie starego, zniszczonego sprzętu w sposób przychylny dla środowiska oraz zgodny z ustawą, w mieście funkcjonuje punkt zbierania elektrośmieci, do jakiego można darmowo oddawać zniszczone lub popsute przyrządy elektroniczne.


By odnaleźć adresy podobnych punków w swoim mieście wystarczy w wyszukiwarkę wbić hasło elektrośmieci Wrocław.

Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowo interesującego na poruszany w tym miejscu temat, to kliknij i sprawdź tekst (https://www.hydrokangaz.pl/czyszczenie-udraznianie-rur-i-kanalizacji-zabki/) tamtego artykułu!

Pamiętaj, czyniąc w ów sposób chronisz naturę nie tylko dla siebie a także swych maluchów lecz również dla przyszłych generacji.

Tags: recykling, IT, sprzęty, gleby