Jak przygotować się do pierwszej jazdy konnej?

Posted on 03/02/2020 7:29am

Jazda konna to sport wyjątkowy, bowiem możesz praktykować go bez względu na swój wiek. Co powinno się wiedzieć przed pierwszą lekcją jazdy konnej a także jak się do niej przyszykować, żeby uniknąć kontuzji?


Najsporzej wątpliwości wzbudza strój jeździecki.


ziemia
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com
żywienie koni
Author: nkzs
Source: http://www.sxc.hu


Afryka
Author: By PhotosEcosse
Source: http://www.flickr.com


Frapujesz się, czy do stadniny powinniśmy przywieźć z sobą bryczesy (spodnie, jakie chronią przed obtarciami), sztyblety (buty do konnej jazdy) a także sztylpy (ochraniają łydki)? Czy powinno się mieć toczek (hełm)? Konna jazda jest to sport nadzwyczaj przyjemny a także relaksujący. Nie można jednakże zapomnieć, że zdarzają się upadki. Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie wsiadać na konika bez toczka. Jest to nadzwyczaj ważne, dlatego że nakrycie głowy zabezpieczy przed ewentualnymi urazami. Pierwszy kask pożyczysz w klubie jeździeckim, zaś z pomocą specjalnego pokrętła dopasujesz jego wielkość do obwodu głowy. Trener pokaże ci, w jaki sposób skontrolować, czy kask nie jest za duży. Maluchy ponadto muszą się uczyć konnej jazdy w specjalnej kamizelce ochronnej. Profesjonalny strój na początku nie będzie potrzebny. Nowy uczeń powinien poznać konika i jego zwyczaje, jak wygląda żywienie koni, i nauczyć się go czyścić i siodłać. Stąd na pierwszych lekcjach konnej jazdy zamiast specjalistycznych bryczesów starczą leginsy lub dresy. Spodnie nie mogą posiadać szwów z wewnętrznej strony, ażeby nie obcierały ud. Na pierwszą jazdę nie musisz również nabywać specjalnego obuwia. Wystarczą kryte buty na płaskiej podeszwie.


Nie potrzebujesz również profesjonalnych odzień - pamiętaj jednak, aby ubiór nie krępował twoich ruchów. Z zakupem profesjonalnego ubioru lepiej poczekać do momentu oswojenia się ze zwierzakiem oraz pozyskania kluczowych umiejętności jeździeckich.

Tags: buty, WC, zakup, strony, kupować