Jak stworzyć wymarzone akwarium? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać na samym początku?

Posted on 13/09/2018 9:15am

Wiele osób planuje mieć swoje akwarium. Recz w tym, że nie zawsze jest to łatwe do zrealizowania. Akwarium z rybkami w salonie wygląda bardzo gustownie, co istotne, patrzenie na znajdujące się w nim rybki odpręża i uspokaja. Aby mieć swoje akwarium trzeba się nastawić na sporo pracy, potrzeba też właściwych narzędzi, by dbać efektywnie o akwarium. Jak można to zrobić?


akwarium
Source: flickr.com
Najważniejsze, podczas zakładania swojego akwarium potrzebne nam będą właściwe sprzęty oraz przedmioty. Pierwszym dużym, lecz i potrzebnym wydatkiem jest akwarium, które będzie miało co najmniej osiemdziesiąt litrów.Oznacza to, że łączna pojemność naszego akwarium powinna wynosić sto litrów. Jednocześnie, akwarium powinno być wyposażone w właściwe oświetlenie i pokrywę. Najlepiej zakupić grzałkę z termostatem, to spowoduje, iż w akwarium będzie odpowiednia temperatura wody. Na wysypanie dna akwarium natomiast trzeba kupić żwirek kwarcowy, który musi mieć ciemny odcień.

Każdy z tego typu produktów nabędziemy w odpowiednim akwaria sklep. Spośród akcesoriów, w które też trzeba się zaopatrzyć w początkowym etapie zakładania akwarium, jest także wąż do spuszczania wody. A to dlatego, że wodę w akwarium trzeba co jakiś czas zmieniać, nawet jeżeli zaopatrzymy się w najlepsze filtry. Ryby potrzebują świeżej wody, by móc normalnie funkcjonować jak również rozwijać się. Przydatne jest również dobowy włącznik czasu. Bardziej opłacalny jest na pewno włącznik mechaniczny, a służy on głównie do włączania oświetlenie w ściśle określonych odstępach czasu.


akwarium
Author: Ben Baligad
Source: http://www.flickr.com
Ryby, by żyć muszą mieć nie jedynie czystą wodę, musi ona również mieć odpowiednią temperaturę, jaką mierzymy przy pomocy termometru precyzyjnego. Dobrze się na wstępie w niego zaopatrzyć. Wśród przedmiotów jest także siatka do wyławiania ryb, ważna w czasie wymieniania wody z akwarium. Jest także napowietrzacz do wody z regulacją wydajności, z zaworem zwrotnym oraz kostką napowietrzającą. Za sprawą takich elementów woda w akwarium będzie mieć dobry poziom tlenu.Ogólnie należy wiedzieć także aby starać się zaopatrywać się w sprzęty wysokiej jakości, przykładowo firmy Optiwhite.

Tags: woda, Ryby, filtry