Jak uprawiać chryzantemy? Jak się tym zajmują najlepsi? Jakie są warunki najlepszej uprawy?

Posted on 29/08/2018 5:54pm

Chryzantema jest w stanie dorastać nawet do dwóch metrów wysokości, zaś je okres kwitnięcia przypada na okres od sierpnia do końca listopada. Chryzantemy uprawia się na rabatach, w donicach lub na murkach. Jest to roślina dość wymagająca, wymaga więc znacznej ilości substancji odżywczych, lub glebę żyzną, piaszczysto gliniastą, wysokość pH powinna mieć od 7 do 8. Najbardziej piękne chryzantemy rosną w specjalnych miejscach, jak uprawy w miejscowości Praszcze.
Chryzantemy doniczkowe
Author: Verity Cridland
Source: http://www.flickr.com
W tych miejscach wiedzą, jak należy uprawiać najlepsze chryzantemy - (sprawdź chryzantemy sprzedaż). Tam hodowlę zaczyna się już w październiku. Zanim posadzone są rośliny, jakie będą zimować, glebę powinno się nawozić obornikiem lub innym nawozem organicznym. Jak również o tym myślimy, to bez problemu kupimy tego typu nawozy w każdym sklepie ogrodniczym. W marcu pobierane są sadzonki o długości sześciu ośmiu centymetrów i umieszczanie w lekkim podłożu. Dość często umieszczane są w skrzyneczce ustawionej w szklarni.W kwietniu przepikowuje się ukorzenione sadzonki do doniczek o niezbyt dużej średnicy. W czerwcu rośliny młode sadzone są w rzędach 35-35 cm, zaś w połowie lipca oraz sierpnia należy przyciąć wierzchołki roślin. w początkach października przesadzane są do miejsca docelowego w gruncie lub do doniczek. Chryzantemy - (sprawdź sadzonki chryzantemy) przynależą do rodziny astrowatych, liczą aż pięćdziesiąt gatunków. Występują bardzo często na terenach Chin, Korei i Japonii. Dzięki pracy hodowców można wybierać spośród niezliczonych kolorów, kształtów oraz rozmiarów chryzantem. Są tak więc maleńkie formy kuliste i gwieździste koszyczki, a także dość duże pojedyncze kwiaty. W ogrodnictwie najbardziej znane i cenione są chryzantemy wielkokwiatowe.


chryzantemy
Author: ProFlowers
Source: http://www.flickr.com
Zaliczamy do niej różne typy, jak chryzantemy rabatowe, które są dosyć wytrzymałe na niskie temperatury i nadające się do uprawy w gruncie, możemy też wspomnieć o tego rodzaju odmianach, jak chryzantemy doniczkowe i chryzantemy na kwiat cięty. Nasz klimat powoduje, że chryzantemy niezwykle rzadko zimują, tak więc uprawiane są najczęściej jako jednoroczne odmiany. Do uprawy w gruncie są stosowane jedynie odmiany o średnich oraz małych kwiatach, które różnią się między sobą odpornością na mróz. Mogą one mieć wysokość 30-100 centymetrów, zaś ich kwitnienie przypada na okres od sierpnia do listopada. Chryzantemy to naprawdę piękne kwiaty, lecz swoje walory dopiero ukazują, jak są właściwie uprawiane.

Tags: kwiaty, donice, nawóz