Jakie zadanie ma magazynowanie wody deszczowej ścieków?

Posted on 19/10/2018 7:17am

Ażeby zdobyć nadwyżkę wody z deszczu, powinno się wykorzystać obszar naokoło okapu domu i przejąć kontrolę nad deszczówką. Zamieszkując we prywatnym budynku eksploatujemy mnóstwo wody. Sporą jej wielkość powinniśmy jednak zaoszczędzić, używając wodę deszczową. Nie tylko nic nas nie kosztuje, lecz jest lepsza dla ogrodowej roślinności, niż woda z kurka.
przykład oczyszcalni ścieków
Author: SuSanA Secretariat
Source: http://www.flickr.com


Zbieranie deszczówki do celów gospodarczych może przebiegać z jakichkolwiek typów dachu. W sprzedaży jest szeroki asortyment pojemników podziemnych i naziemnych o przeróżnej pojemności i w przeróżnych formach, a także gotowe rozwiązania systemowe do zbierania i spożytkowania wody deszczowej.


Obszerny, podziemny pojemnik na deszczówkę da się obsługiwać wyłącznie za pomocą pompy, lecz wodę z niego zdołamy zastosować nie tylko do podlewania, lecz również do prania. Jeśli woda deszczowa z tego pojemnika ma być używana w szerszym stopniu, instalacja powinna być wyposażona w filtry zapewniające jej dobrą jakość. Zbieranie deszczówki jest znakomitym sposobem na gospodarność wody. Stosując ją w gospodarstwie domowym, można oszczędzić nawet do 50% wody pitnej. Więcej w temacie:


Przepompownie ścieków to całkowite urządzenia zbiornikowo-tłoczne wyposażone w instalację i armaturę hydrauliczną, oraz system sterowania ich pracą. Zastosowaniem przepompowni jest transport ścieków przemysłowych, miejskich, wód drenażowych i pozostałych na większe odległości, bądź na wyższy stopień. Najczęściej zanieczyszczenia pochodzące z jednego, bądź paru gospodarstw spływają bezpośrednio do zasobnika przepompowni (zobacz to), a stamtąd przy zastosowaniu pomp zatapialnych tłoczone są odpowiednim obwodem do studni zbiorczej na centralnym kolektorze kanalizacyjnym, albo bezpośrednio do oczyszczalni ścieków.


Przejmij kontrolę nad deszczówką
Author: Gardena
Source: Gardena
Przepompownie ścieków umożliwia skanalizowanie domostw oddalonych od kolektorów kanalizacji, eliminując konieczność robienia gruntownych dołów pod instalacje, także upraszczają realizowanie kanalizacji - pozostałe wiadomości w obrębie pagórkowatym. Zapewniają skanalizowanie obiektów zagłębionych, oraz pompowanie surowych ścieków przy zastosowaniu pomp z wirnikiem o swobodnym transferze, albo z rozdrabniaczem.

Tags: instrumenty, pojemnik, Urządzenia, teren, obszar, zbiornik, zasobnik