Jak zbudować ekologiczny domek?

Posted on 13/10/2020 8:20am

Budowa domu to niezwykle niełatwa robota. Nie wystarczy ładna działka. Dziś powinniśmy się zastanowić nad dbaniem o przyrodę.
ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
W przypadku budownictwa znaczy to w pierwszej kolejności stosowanie supernowoczesnych technik.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej elektryczne ogrzewanie podłogowe na ten temat - informacje okażą się z pewnością bardzo fascynujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

I to nie jedynie jeśli idzie o prace wykończeniowe w rodzaju: infrastruktury sanitarnej, podłączania wody, systemu grzewczego na ekologiczne paliwo (np. wiklinę), bądź na supernowoczesne, wielce sprawne piece które zużywają malutką cząstkę materiału opałowego, na przykład węgla. Zaoszczędzić możemy też zakładając przydomową oczyszczalnię zamiast tradycyjnego szamba. Już na wstępie stawiania murów możemy zadbać o przyrodę, stawiając na dostosowaną do zachcianek i wielkości funduszy metodę budowania. Buduje się dzisiaj parę rodzajów ścian zewnętrznych. Ich konstrukcja decyduje o tym, czy będą one oszczędne, a co za tym idzie ekologiczne. Najogólniej objaśniając, możemy postawić na ściany jednowarstwowe lub skonstruowane z kilku warstw (odesłanie do artykułu).

Autem pierwszego rodzaju, jest prędkość budowania ścian i stosunkowo niskie wydatki . Zwykle stawiana przegroda zewnętrzna jest z pustaków albo z ceramiki. Teraz murowane przegrody jednowarstwowe są wystarczająco izolujące . Najlepiej jednak jeżelibyśmy wybrali do murowania przegród beton komórkowy. Okazało się, że taki beton ma wysokie właściwości izolacyjne, identyczne z technikami murowania ścian zbudowanych z dwu warstw i trójwarstwowych. Mury z betonu komórkowego nie potrzebują zastosowania fakultatywnego docieplenia. Wystarcza tylko zaprawa na ściany zewnętrzne. Zwykle stosuje się gruntu cementowo-wapiennego, jest on bardzo popularny i łatwo dostępny.Współcześnie już sporadycznie robi się grunty w miejscu przeznaczenia.

Sprawdź także inny zbiór treści podnoszących prezentowany temat - bez obaw - wejście za darmo (http://www.czeslawkarkowski.com/pl/bioenergoterapia/), zatem wejdź na ten link!

Prościej jest zakupić przygotowane już zaprawy na ściany zewnętrzne, tym bardziej iż dodawane są do gotowych gruntów często środki grzybobójcze, co w znaczny sposób poprawiają funkcjonalność budynku. Kolejnym typem murów z jakich możemy postawić budynek jest ściana 2 warstwowa. To rodzaj muru, który złożony jest z dwóch warstw- części głównej ściany podtrzymującej wagę budynku oraz warstwy termicznej, najczęściej zbudowanej ze styropianu przymocowanej do ściany przy pomocy klejonej zaprawy na ściany zewnętrzne i specjalnej siatki podtrzymujące styropian. Między ścianą a styropianem powinna zostać kilkumilimetrowa szparka, której zadaniem jest odprowadzenie wilgotności i pary . Pomaga to ścianom „oddychać”.