Jaka powinna zostać właściwa smycz dla yorka oraz w jakim miejscu można by szukać w razie wymagania kompetentnej porady?

Posted on 18/01/2018 11:11am

Ludzie dzielą się na tych, którzy wolą koty lub psiaki. Dla wielu osób najlepszym druhem człowieka jest wszakże psiak. Jest tak od niezwykle dawna, choć należy przyznać, iż i kotki mają mnóstwo swoich pasjonatów choćby przeto, iż są bezgłośne i w pewnych rzeczach w większym stopniu bezobsługowe.
Z drugiej wszakże strony psiaka można by w pewnym stopniu wytresować, przez co będzie bardziej posłuszny, choć i tak psiaka należałoby czasem wyprowadzać na spacer. Ponadto jeżeli zdecydujemy się na jakąkolwiek rasę psów małych, powinniśmy także zakupić szczególną uwięź. Przykładowo smycz dla yorka powinna być wykonana z materiału albo ze skóry. Tego typu smycz dla yorka to nie powinna być smycz mechaniczna, ponieważ pies nie wie, w którym miejscu się ona skończy, co grozi gwałtownym oraz niebezpiecznym ciągnięciem. To z kolei może być powodem uszkodzenia przełyku czy też, w razie młodszych psiaków, nawet uszkodzenia kośćca. Ważna jest poza tym długość uprzęży. Powinna być ona względnie niedługa tak, żeby mieć bardziej znaczące panowanie nad psem. Optymalna rozciągłość tego typu produktu jak smycz dla yorka to ok. 1,5 metra. Tyczy się to szczeniaków, starsze psy mogą już posiadać nieco dłuższą smycz dla yorka.


zwierzęta - obrazeczek
Author: Platforma Obywatelska RP
Source: http://www.flickr.com


Jeśli pomimo wszystko zdecydujemy się na smycz dla yorka, jaka będzie smyczą automatyczną, to wcale nie zakładajmy jej młodym psiakom. Tego typu smycz dla yorka ma mniejszy otwór na łepek, dzięki czemu jest korzystniej pasująca do psów małych.
Jeżeli będziesz posiadać zastrzeżenia, jaka smycz dla yorka będzie niezawodna dla Twego psiaka, bez końca możesz poprosić o pomoc sprzedającego w sklepie zoologicznym. On z pewnością będzie mógł dobrać najbardziej odpowiednią dla Twego psiaka smycz dla yorka.

Tags: pies, psy, koń, ko, kupić