Jakie meble ogrodowe zakupić?

Posted on 04/10/2020 8:28am

Wiosenna pora to czas, gdy mnóstwo osób głowi się nad wyborem mebli na taras lub do patio. Wybór umeblowania ogrodowego będzie naprawdę bardzo duży. Wyróżniają się one kosztem zakupu, materiałem, z którego je wyprodukowano i funkcjonalnością. Wybieranie odpowiednich mebli ogrodowych i tarasowych nie jest łatwe. Podczas wybierania mnóstwo osób kieruje się wysokością ceny. Do najtańszych zaliczają się z pewnością meble plastikowe, ale jakość takich produktów często jest bardzo słaba.


meble ogrodowe
Source: pixabay.com
Producenci mebli ogrodowych proponują również także meble z drewna. W tym przypadku możemy wybierać pomiędzy meblami wykonanymi z drewna krajowego albo egzotycznego. Te pierwsze są niższe cenowo, nie są mimo wszystko na tyle trwałe, jak te z drugiej grupy. Gdy koszt nie gra dla nas roli, dobrze jest wziąć pod uwagę meble z drewna egzotycznego. Na zadaszonym tarasie możemy ustawić także umeblowanie z wikliny albo z rattanu. Wielką furorę już od dłuższego czasu robią mimo wszystko meble z tworzywa syntetycznego zwanego jako technorattan. Leżak technorattan w niczym nie przypomina leżaka wyprodukowanego z plastiku.

Odwiedź ten link! To naprawdę świetna strona (https://artimbo.pl/donice-drewniane,g45.html), jest tam sporo użytecznych danych! Zobaczysz, na pewno się nie zawiedziesz.

Leżak technorattan bardzo imituje leżaczki wykonane z naturalnego rattanu. Posiada jednak znacznie więcej od niego plusów. Przede wszystkim będzie niebywale uodporniony na wpływ promieni słonecznych. Po długim sezonie umiejscowionym na balkonie czy w ogrodzie meble z technorattanu wyglądają tak, jak na początku. Będą to elementy również leciutkie, odporne nie tylko na działanie słońca, ale także na deszcz oraz niską temperaturę. Prócz mebli z rattanu, z materiału wiklinowego, technorattanu i plastiku zakupić można także niezwykle lekkie elementy meblowe do ogrodu wyprodukowane z aluminium.


leżak ogrodowy
Author: John Collins
Source: http://www.flickr.com
Ich cechą charakterystyczną są niezwykle nowoczesne kształty. Doskonale więc dopasowane są do ogrodów i tarasów zaprojektowanych w stylu nowoczesnym. Porównywalnie do umeblowania z technorattanu są odporne na niekorzystne uwarunkowania atmosferyczne. W różnych ogrodach zobaczyć obecnie możesz także meble z żeliwa. Spośród wszystkich typów umeblowania ogrodowego są najcięższe. Do najmniej jeszcze popularnych należą dostępne od niedawna chromowane elementy meblowe ze stali. Podobnie, jak te aluminiowe najlepiej pasują do nowocześnie zaprojektowanych ogrodów.

Tags: ogród, drewno, meble, Wiklina