Jakimi zasadami koniecznie trzeba się kierować, chcąc wykonać montaż kominka w jednorodzinnym domku?

Posted on 23/04/2019 7:25am

Najważniejszą kwestią podczas montowania kominka w domku jednorodzinnym jest komin. To od niego przede wszystkim zależy montaż kominka, ponieważ odpowiada za odprowadzenie dymu który powstaje w trakcie spalania opału.

Komin musi być szczelny i wykonany z tworzyw niewrażliwych na wysokie temperatury. Musi być również dobrze cieplnie zaizolowany.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj szczegóły (http://www.rkstyl.com.pl/artykul/bramy/7/4) na ten temat - informacje okażą się na pewno bardzo wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Najlepiej, gdy zbudowany jest wewnątrz jednorodzinnego domku (zobacz - klik!. Wówczas się nie wychładza, a podczas palenia zwraca ciepło do obiektu. Przeprowadzając montaż kominka koniecznie trzeba pamiętać o najważniejszych zasadach podłączenia wkładu kominkowego do komina. Istotna jest odległość od miejsca podłączenia czopucha do przewodu dymowego w kominie do jego wyjścia nad dachem.Odległość ta nie może być mniejsza niż 4 metry. Trzeba pamiętać o wymiarach komina. Muszą być dopasowane do rozmiarów otworu paleniska kominka. Przewód kominowy powinien mieć kształt koła lub prostokąta. Zbyt duży przekrój może nieraz powodować trudności w działaniu kominka - przykładowe realizacje. Mały przekrój może źle wpłynąć na ciąg dymu, co w sumie prowadzi do dymienia wkładu.

Zajmują Cię tego typu wpisy? Masz chęć na to, by czytać następne? Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej (https://www.hydrostop.com.pl/oferta/armatura-czasowa-typowo-wandaloodporna) informacji. Całość wyszukasz w podanym linku.

Kominek w domu powinien być wybudowany jak najbliżej komina, by na dymowym przewodzie pojawiło się jak najmniej zgięć. Lokalizacja kominków o konstrukcji lekkiej jest nieco bardziej dowolna niż tych murowanych.

ogień płonący w kominku
Author: anne arnould
Source: http://www.flickr.com
Stawiając kominek w domu istotne jest odpowiednie doprowadzenie powietrza do specjalnej komory spalania. Jego niedostateczna ilość to najczęstszy powód złego działania kominków. Powietrze nie powinno być czerpane od strony garażu lub od strony ulicy. Z tego typu powietrzem do środka domku jednorodzinnego będą napływać niemiłe aromaty jak również wszelkie zanieczyszczenia. Najlepiej jest pobierać powietrze od zachodniej strony, to stąd najczęściej wieje wiatr.

Przed przystąpieniem do montowania kominka należy również zbadać podłoże w miejscu, gdzie ma zostać ulokowany. Fundament ewentualnie strop powinny mieć konkretną wytrzymałość. Przeciętny kominek z wkładem zwykle waży pięćset kilogramów. Potrzeba oprócz tego sprawdzić, czy w miejscu przewidzianym na kominek nie są rozprowadzone jakieś przewody gazowej instalacji, grzewczej ewentualnie elektrycznej.

Tags: dom, temperatura, montaż, ciepło, kominek, komin