Kilka informacji dla każdego, kto zamierza trzymać psa lub kota w bloku mieszkalnym.

Posted on 11/01/2019 7:37am

Od dawna ludzie często mają w swoich domach zwierzęta. Dawniej pełniły one bardzo pożyteczną rolę, psy używano do polowań oraz pilnowania gospodarstw, a podstawową rolą kotów było polowanie na różne gryzonie, które powodowały dużo zniszczeń pożywienia. Dzisiaj oba te czworonogi cały czas są obecne wokół nas, choć obecnie ich rola jest nieco inna - stają się po prostu kolejnymi z domowników, a są też nawet sytuacje, kiedy zwierzak zastępuje komuś dziecko.

Pies
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
Zmieniły się także miejsca, w których zwierzęta mieszkają, dzisiaj coraz częściej spotyka się je w blokach, w jakich mają nieco inne warunki od tych, jakie występują w jednorodzinnych domkach. Niektórzy twierdzą, że mając w takim miejscu kota czy psa robi im się krzywdę, lecz jest zupełnie inaczej. Jeżeli pupil jest otoczony troską, to ma dużo lepiej nawet jeśli ma mniej przestrzeni, niż zwierzak który będzie mógł sobie do woli biegać, ale jednocześnie bity i głodzony. Jeżeli zadba się o kilka rzeczy, to z pewnością nasz pupil będzie zadowolony z sytuacji.Przy mieszkaniach wyżej położonych bardzo ważna jest sprawa bezpieczeństwa, szczególnie dotyczy to kotów. Dlatego też koniecznie trzeba na wszystkie okna założyć specjalne siatki, które zabezpieczą zwierzę przed wypadnięciem. Poza tym dla kota konieczna będzie kuweta, w której będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne, może się też przydać drapak służący do ostrzenia pazurów - tutaj znajdziesz wiele obroży dla psa.
Jeśli zapewni się to wszystko, to tak naprawdę kot nie będzie musiał wychodzić z domu, bez obaw można go też będzie na parę dni zostawić samego. Całkowicie odmiennie sprawa wygląda z psem, potrzebuje on wyjść na spacer parę razy dziennie, więc decydując się na takie zwierzę należy o tym pamiętać.

W przypadku tych zwierzaków do zakupu będzie jeszcze mniej, w sumie wystarczy obroża dla psa, smycz i kaganiec, przydatne też będzie jakieś wygodne legowisko. No i oczywiście dużo czasu na zabawę i pielęgnację naszego zwierzaka, dzięki czemu nie będzie mu zbyt przeszkadzać to, że żyje w małym mieszkaniu.

Tags: mieszkania, dziecko, kot, zwierzę, pupil