Kilka porad i wskazówek dla ludzi, którzy chcieliby założyć swój gołębnik i trzymać tam ptaki.

Posted on 25/06/2020 2:35pm

Gołębie wywołują u ludzi bardzo skrajne uczucia. Z jednej strony są bardzo sympatycznymi ptakami, lubianymi przez dzieciaki przykładowo na rynku w Krakowie, gdzie ich karmienie należy do obowiązkowych rytuałów w czasie wizyty w tym mieście. Ale uważane są również za ptaki roznoszące mnóstwo groźnych pasożytów i chorób, a także za nieprzyjemnych gości którzy zanieczyszczają ściany i balkony budynków odchodami.

gołębie w parku
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com
Jest też wiele osób, dla jakich gołębie to interesujące hobby lub nawet pomysł na życie. Tyle że najczęściej osoby te prowadzą profesjonalnie działające gołębniki, ptaki jakie są pod ich opieką są należycie zadbane, a sporo z nich występuje w różnych konkursach i wystawach.sprawdź to gryzak dla psa gryzak dla psaOtwarcie tego typu gołębnika będzie wymagać odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, ale środowisko hodowców tych ptaków bez żadnego problemu przyjmuje każdego chętnego i zawsze służy pomocą i wsparciem. Aktualnie sporo można się dowiedzieć o tych ptakach z internetu, a najlepiej nawiązać znajomość z jakimś bliskim gołębiarzem i od niego się uczyć. Aby mieć gołębnik z prawdziwego zdarzenia przede wszystkim należy mieć na niego odpowiednio dużo miejsca, trzeba również zakupić niezbędne produkty dla gołębia. Gołębniki mogą mieć rozmaite kształty i wymiary, ważne jest aby przede wszystkim były odpowiednio bezpieczne dla ptaków, a jednocześnie łatwe do czyszczenia. Ta ostatnia sprawa ma duże znaczenie, bowiem pozostawienie odpadów i kurzu źle może wpłynąć na kondycję gołębi.biały gołąb
Author: A N Suresh Kumar
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną sprawą jest odpowiednie dokarmianie ptaków. Gołębie odżywiają się różnego rodzaju ziarnami, w sprzedaży są przygotowane karmy i można z nich bez obaw korzystać. Spora grupa hodowców opracowuje je również samemu, dobierając poszczególne składniki w oparciu o własne doświadczenia. należy również ptakom systematycznie podawać witaminy dla gołębi, dzięki nim będą dużo bardziej odporne na rozmaite . Gołębie muszą bez przerwy mieć czystą wodę do picia, więc wstawienie do gołębnika paru pojemników i ich systematyczne uzupełnianie także jest niezbędne podczas codziennej opieki.

Tags: Ptaki, gołębie, gołębnik