Kilka praktycznych porad, jak zbudować niepowtarzalną atmosferę w przydomowym ogrodzie

Posted on 23/11/2022 8:10am

Ponieważ zbliża się lato, coraz częściej myślimy o tym, żeby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. A gdzie ów czas upływa milej, jak nie w ogrodzie? Można śmiało powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy bywają posiadaczami domów piętrowych usytuowanych na terenie wsi. To oni są w stanie cieszyć się porannym śniadaniem w ogrodzie albo grillem zorganizowanym o zmierzchu w tym właśnie zakątku. A jeśli już o wieczornej porze mowa, to także wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci wspaniałych lamp, czy to w formie małych lampek solarnych.
Budowanie właściwego nastroju w ogrodowych wnętrzach najczęściej jest domeną gospodyń. To one sadzą tulipany na grządkach i to one bardzo często namawiają swoich małżonków na radykalne zmiany. A jedną z nich może być, na przykład, zamontowanie dodatkowego oświetlenia. Można zatem pokusić się o zakup wspominanych powyżej lampek solarnych, a potem wbić je w ziemię - dadzą one wieczorną porą dyskretne światło, które będzie się fantastycznie komponować z zielenią krzewów ogrodowych.

Ciekawym dodatkiem do ogrodowych wnętrz okazać się mogą kinkiety. Tego typu oświetlenie kojarzymy najczęściej z wnętrzami salonów czy pozostałych pomieszczeń mieszkalnych. Tymczasem owe kinkiety () można śmiało przytwierdzić do ścian naszego domu bądź garażu. To bardzo nietuzinkowe rozwiązanie z pewnością przyciągnie uwagę mniej bądź bardziej wścibskich sąsiadów. Aranżacje oświetleniowe w przydomowym ogrodzie mamy wybierać uwzględniając wszystkie pory roku.
lampy ogrodowe
Author: Technolux
Oczywiście najczęściej zależy na efektownym świetle w tych porach, gdy często bywamy w ogrodzie, czyli w miesiącach letnich. Pamiętajmy jednakże o tym, że w lipcu, a nawet jeszcze w sierpniu, słoneczko zachodzi późno,a więc trzeba byłoby siedzieć w ogrodzie do ok. 9 czy 10, żeby w ogóle być w stanie podziwiać świeżo zamontowane oświetlenie.Zupełnie inaczej sprawa się przedstawia w przypadku pory zimowej, gdy zmierzch zapada już w godzinach poobiednich. Wtedy oświetlenie można śmiało włączyć już ok. godz. 16.00 i skontrolować, jak wysokie lampy ogrodowe wyglądają na tle zimowego pejzażu. Aby dodatkowo spotęgować iluminacyjne efekty, niektórzy gospodarze montują małe światełka zaraz obok alejek.

Jeśli omawiana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, przeczytaj ponadto więcej szczegółów kosze do szafek narożnych tu - te wiadomości także nie mogą pozostać pominięte.

Galeria na . A w ramach ekologii można ponadto pomyśleć o żarówkach ledowych, dzięki którym opłaty będą o niebo niższe. Takie rozwiązanie jest idealne zwłaszcza wtedy, gdy oświetlenie naszego przydomowego ogródka bywa imponujące. A komu zależy na wyjątkowych efektach, ten zainstaluje wśród drzew owocowych lampy ogrodowe wyposażone w czujniki ruchu.

Tags: oświetlenie, światło