Kilka przydatnych porad na to, aby w odpowiedni sposób radzić sobie z odpadami i ściekami.

Posted on 24/11/2018 7:30am

W każdym domu i mieszkaniu wytwarza się pewną ilość ścieków i odpadków, z którymi trzeba coś będzie zrobić. Regulacje prawne, które niedawno zostały wprowadzone, bardzo szczegółowo określają reguły obchodzenia się z nimi, a wszystko w trosce o to, aby jak najlepiej chronić środowisko. Jeszcze do niedawna w wielu domach powszechne było wylewanie ścieków do okolicznych rzek czy rowów, i ludzie uznawali tego typu sytuację za całkowicie normalną. Lecz obecnie za tego typu działania grożą surowe kary, ale też i możliwości na odprowadzenie ścieków będzie sporo więcej. Najlepiej będą mieć osoby, które mieszkają w rejonach z kanalizacją. Wówczas zwyczajnie wystarczy się do niej podpiąć i jest po sprawie, później wystarczy tylko systematycznie opłacać rachunki. Jeśli kanalizacja nie jest obecna, to też będzie parę opcji.


Jeśli parametry na działce, to znaczy jej rozmiar i rodzaj gleby pozwalają, to ciekawą i wygodną opcją może być niewielka oczyszczalnia ścieków. Jeżeli się ją właściwie dostosuje do ilości mieszkańców, to może ona działać bez obowiązku dużych prac serwisowych przez wiele lat. Można też pomyśleć o budowie szamba (www.ajpszamba.pl), takie rozwiązanie będzie najtańsze jeżeli chodzi o nakłady inwestycyjne. Pamiętać jednak należy o tym, że zbiorniki na nieczystości mają określoną pojemność i co pewien okres czasu trzeba je będzie opróżnić, co podnosi koszty eksploatacji - .

odpady
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com

kanalizacja

Podczas robienia projektu domu warto także pomyśleć o kwestii odpadków. Obecnie przepisy narzucają, żeby już w domach i mieszkaniach robiona była segregacja, ponieważ dzięki temu dużą część odpadków później będzie można wykorzystać. Przeważnie wykorzystuje się podział na trzy niezależne grupy, czyli pojemniki szklane, odpadki suche oraz mokre, przez to właśnie spora część z nich będzie do odzyskania i ponownego przetworzenia. Jednak dokładnie o tym, jak będzie robiony podział decydują przepisy lokalne obowiązujące w miejscu zamieszkania, więc należy się do nich dostosować. Można oczywiście zdecydować się też na opcję bez segregacji, lecz opłaty za nie będą znacznie większe. Mając to wszystko na uwadze należy pamiętać przy projektowaniu swojej kuchni, aby zapewnić odpowiednie miejsce na pojemniki na śmieci - wejdź na Na szczęście ich wybór jest naprawdę duży, więc bez problemów coś powinno się wybrać odpowiedniego do swoich wymagań.


Takie pojemniki występują w różnych konfiguracjach i wielkościach. Popularnym wyjściem jest na przykład zakupienie dwóch oddzielnych pojemników, z których jeden będzie na organiczne odpadki, a drugi, z podziałem na dwie części, na całą resztę.

Tags: czas, ludzie, segregacja, dane, gleby