Kocia toaleta – podpowiadamy jak znaleźć dobra kuwetę dla pupila.

Posted on 15/01/2021 7:42am

Kuweta dla kotka to jedna z głównych rzeczy, jakie kupuje właściciel zwierzaka swojemu pupilowi. Oczywiście, oferta rynkowa jest szeroka, lecz podstawowy podział, jaki można wprowadzić, to podział na kuwety otwarte i zamknięte i kuwety zakryte i samoczyszczące się.


Kot
Author: Megan
Source: http://www.flickr.com
Kuweta zamknięta ma dużo więcej zalet niż otwarta, ponieważ nieprzyjemne zapachy nie roznoszą się, nie widać jej zawartości, można również zainstalować w otworach wentylujących filtry węglowe pochłaniające brzydkie zapachy. Kuweta zamknięta może mieć drzwiczki albo nie. W wielu modelach są one również banalne do odmontowania. Jest to istotne dla kociaków, którym zmieniono kuwetę odkrytą na zamkniętą, bo siła nawyku jest tak silna, że kociak może się po prostu zniechęcić nie potrafiąc pokonać plastikowych drzwiczek lub nie umiejąc znaleźć wejścia. Cała oferta tu: portal.

Prawda jest taka, że kotki to bardzo mądre istoty, lecz zmiana przyzwyczajeń wymaga przygotowania i upływu czasu. Kuwety samoczyszczące się mają specjalny mechanizm usuwający zanieczyszczenia, ale ostatecznie i tak to człowiek sprząta po kocie. Oczywiście pozostaje jeszcze sprawa żwirku. Istnieją kuwety z podwójnym dnem, tak zwane bezżwirkowe, ale większość ludzi wybiera kuwetę, do której sypie się żwirek. Żwirek zbrylajacy się jest wygodny w wyrzucaniu z kociej toalety, ale zwykle jest drobny i mocno pyli oraz roznosi się po podłogach na kocich łapkach, ponieważ zostaje między poduszkami. Sprawdź: link.

Natomiast żwirek niezbrylający jest bardzo higieniczny i wygodny w użyciu, przy wsypaniu odpowiedniej ilości można go wymieniać nawet co 14 dni, ale ma większe kryształy (żeby lepiej chłonąć), co może działać drażniąco na kocie łapki (a zwłaszcza wrażliwe poduszki). Na rynku można dostać też żwirek silikonowy, który ma bardzo dobre właściwości chłonące, można go też nabyć w wariantach zapachowych (na przykład kwiatowym, lawendowym). Dobrze jest zamówić kilka mniejszych opakowań i sprawdzić wszystkie, żeby trafić na ten najfajniejszy, z którego i my będziemy zadowoleni, i nasz kot.

Wykonasz krok do przodu, jeśli obejrzysz, co posiada rzetelna oferta. Przekonaj się, że faktycznie informacje tam umieszczone są przydatne.

Jednakże należy mieć na uwadze, że koty powoli przyzwyczajają się do nowych rzeczy i mogą źle reagować na zbyt częstą zmianę żwirku.


rudy kot
Author: billy1125
Source: http://www.flickr.com
Koty to zwierzaki z natury czyste, czego dowód dają kilka a nawet kilkanaście razy dziennie myjąc się po przebudzeniu i przed drzemką, ale też po zabawie, po jedzeniu i po skorzystaniu z toalety. Kot będzie również chętnie załatwiał swoje potrzeby do kuwety, którą mu kupimy, jednak musi mu ona po prostu przypaść do gustu.

Tags: koty, kuwety, kotki, żwirek, kociaki