Kominek z kamienia to bardzo dobry wybór. Sprawą ważną jednakże pozostaje jaki typ kamienia wybierzemy

Posted on 12/07/2018 12:03am

Kominek jest jednym z bardziej odpowiednich miejsc stosowania kamienia we wnętrzu. Rzeczywiście do wykończenia kominka jesteśmy w stanie wykorzystywać różnorodne typy kamienia, jednakowoż najłatwiej go wykończyć używają kamienie miękkie, takiego rodzaju jak marmur.
kominek
Author: Brasa
Source: Brasa
Marmur jest najbardziej popularnym materiałem wykończenia kominka. Charakteryzuje się nie tylko wieloma kolorami, ale również dosyć korzystną ceną. Jest chętnie wykorzystywany we wnętrzach, najbardziej dzięki swoim walorom estetycznym, a jednocześnie bogatej palecie barw. Do wyboru tak więc mamy różnorodne odcienie bieli, żółtego, różu oraz wiele pozostałych. Warto wiedzieć, iż marmur ściera się, później matowieje, i pokrywa się drobną siatką rys. Dość łatwo też się plami, więc powinno się zabezpieczyć go impregnatem. Kominki kamienne lubią też wapień - http://kohut-kamien.pl/kostka-brukowa/ kohut-kamien.pl
On także występuje w odcieniach dość chłodnych, tworzy jednolitą powierzchnię, bez wyraźnych dodatków. Perfekcyjnie nadaje się do wnętrz nowoczesnych. Powierzchnia naturalna i lekko chropowata faktura wybierana jest do bardziej nowoczesnych wnętrz w stylu minimalistycznym. Innym materiałem jest piaskowiec. Bardziej twardy od wapienia, jest też jednakowoż porowaty i dość łatwo się plami. Wykorzystuje się go dosyć często na obudowy kominków w klimacie rustykalnym.
kominek
Author: Optiflame
Source: Optiflame
Używane są elementy łupane, również frezowane. Polecany na poziome półki jest piaskowiec polerowany, gdyż bez problemu można go utrzymać w czystości. Trawertyn, następny materiał, to jedna z odmian wapienia. Ta mocno porowata struktura nie potrzebuje zjawiskowych form oprawy.

Co istotne, prosta bryła kominka jest w stanie stworzyć zjawiskową dekorację. Trawertyn najlepiej stosować na elementy pionowe, natomiast na blaty używa się tańszych materiałów. Jednocześnie, żeby w otwory nie dostawał się kurz a także pył, korzystnie zabezpieczyć go po wypolerowaniu masą z pyłu kamiennego. I jeszcze granit. Jest niezwykle odporny na różnorodne odbarwienia, jednakowoż rzadko się go stosuje żeby zbudować kominek. To kamień dość drogi i wymagający w obróbce. Jednocześnie zachwyca bardzo bogatą gamą kolorystyczną, odznacza się bogactwem wzorów. Cena jest dosyć wysoka, ale efekt jest warty tych kosztów. Zresztą, inne rodzaje także są niezwykłe, warto wybrać taki kamień, który nam odpowiada.

Tags: Wnętrza, wzór, wapień