Kupujemy kamienie. Co należy wiedzieć?

Posted on 18/08/2017 7:38am

Ogród to miejsce, które ma służyć odpoczynkowi i relaksowi na łonie natury. Powinien stanowić oazę spokoju dla mieszkańców. Zależnie od upodobań i ilości wolnych chwil ogrody będą wyglądać w różny sposób. Lata temu przydomowy ogródek służył przede wszystkim do sadzenia jarzyn i owoców, by nie trzeba było ich kupować. Jeżeli teren był wystarczająco duży, wydzielało się miejsce na sad, gdzie sadzono drzewa owocowe.
Aktualnie od tego się odchodzi, ludzie mają niewątpliwie coraz mniej czasu na pielęgnacje ogrodu oraz rosnących w nim roślin. Nierzadko zdarza się tak, że w małym ogrodzie występuje parę drzewek owocowych, a poza tym rośliny w dużej mierze dekoracyjne. Jest duża liczba takich roślin i krzewów, które potrzebują minimalnej troski i samodzielnie mogą się rozwijać i rosnąć. Planując ogród można Zastosować bardzo wiele rozmaitych elementów.

Oczko wodne
piękny ogródek
Author: justgrimes
Source: http://www.flickr.com
Popularnym elementem obecnych ogrodów jest oczko wodne. Jest to po prostu mały staw, gdzie rosną różnorodne rośliny i mogą zamieszkiwać małe wodne stworzenia. Wokół sadzawki i na jej dnie umieszcza się niekiedy otoczaki czarne lub inne kamienie, by wnętrze sadzawki w jak największym stopniu upodobnić do prawdziwego stawu. Mogą tam mieszkać żaby i pozostałe płazy, można również kpić ryby. Bardzo efektownie prezentują się na przykład karpie koi, które mają specyficzną złotą barwę. Oczka wodne wykonuje się z użyciem różnych technologii. Chętnie wybierane są na przykład oczka wodne z folii, dzięki której uzyskuje się maksymalną szczelność.Dróżki i rabaty
Tradycyjny ogródek był dawniej podzielony na grządki, pomiędzy którymi znajdowały się ścieżki. Na dzień dzisiejszy pod tym względem jest zupełna dowolność, ścieżki można wytyczać wedle własnej woli. Dobrze jest jednak ścieżki takie utwardzić. Do tego celu także stosowane są otoczaki w ogrodzie. Poszczególne rabaty mogą być różnej wielkości i dowolnych kształtów. Ogród nie musi być dokładnie rozplanowany, istotne by podobał się jego właścicielom. Jeżeli nie ma się pomysłu lub czasu na rozplanowanie części ogrodu, można w tym miejscu zorganizować trawnik. Trzeba tylko od czasu do czasu go skosić i podlać by prezentował się jak najkorzystniej. Można także posiać stokrotki, które uczynią go atrakcyjniejszym.

Tags: drzewa, rośliny, ogrody, zwierzęta, czas, ludzie, drogi, dzień, liczba, oczka

Author: M.G.