Meble ogrodowe na taras: jakie modele wybrać?

Posted on 13/11/2022 7:19am

Meble ogrodowe z drewna, meble ogrodowe z metalu, meble ogrodowe plastykowe, meble ogrodowe z wikliny - wybór jest duży. Podpowiadamy jakie meble ogrodowe wybrać na ogród.
Meble ogrodowe drewniane są uniwersalne. Tradycyjne wzory pasują zarówno do klasycznej, jak też nowoczesnej architektury. Najsolidniejsze są z drewna egzotycznego. Nie podupadają pod działaniem labilnych warunków pogodowych oraz są odporne na pleśnie oraz szkodniki. Nie muszą być niczym ochraniane, acz zazwyczaj się je olejuje, by zapobiec zszarzeniu drewna (jeżeli nawierzchnia jest już poszarzała, należy ją usunąć, delikatnie przecierając wełną stalową po czym pomalować olejem do drewna). Identycznie solidne są meble z robinii i dębu. Mniej solidne są sosna, świerk i olcha. Zrobione z nich meble powinny być impregnowane.

Meble ogrodowe z rattanu, wikliny oraz pozostałych włókien roślinnych. Takie meble są lekkie i solidne, pod warunkiem że nie są moczone przez deszcz. Dlatego nadają się głównie na zadaszone tarasy. Plecione meble mają zazwyczaj charakter rustykalny czy kolonialny, acz bywają również bardziej współczesne wzory.

Kliknij ten link i sprawdź tu dodatkowe informacje na opisywany temat - one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

W sprzedaży są meble surowe albo pokryte lakierem w odcieniu naturalnym jak też farbowane. Najsolidniejsze są te z włókien bananowca jak też nieokorowanego bambusa.dystrybutor iCASA
Author: Skagerak Denmark
Source: www.SmakProstoty.pl
Meble ogrodowe ze sztucznego tworzywa. Najbardziej wytrzymałe są meble z tworzywa sztucznego z dodatkiem żywic. Odznaczają się znaczną odpornością na warunki atmosferyczne, nie blakną pod działaniem promieni UV oraz nie pękają na mrozie. Leciutkie, poręczne, o ciekawiącej formie oraz odcieniu, coraz rzadziej przywodzą na myśl dotychczasowe siermiężne plastiki. Od kilku lat popularne są meble ogrodowe z technorattanu. Ręcznie wyplatane imitują naturalną plecionkę rattanową, są tymczasem od niej znacznie trwalsze.
Meble ogrodowe z aluminium. Meble z takiego materiału mają najczęściej współczesny kształt, z tej przyczyny dobrze prezentują się w połączeniu z nowoczesną architekturą oraz minimalistycznym ogrodem. Są leciutkie oraz odporne na warunki pogodowe. Aluminium nie koroduje, więc nie musi być niczym chronione. Najczęściej łączone jest z innymi tworzywami – drewnem, syntetykiem, utwardzanym szkłem bądź tkaniną.