Na co warto zwrócić uwagę rozplanowując ogrodzenie wyśnionego ogródka.

Posted on 30/09/2020 8:17am

Planując ogródek warto zaplanować się w jaki sposób go ogrodzić. Do dyspozycji mamy betonowe ogrodzenia które najbardziej będą ochraniać naszą intymność przed okiem ciekawskiego spacerowicza.


Ogródek można ogrodzić metalowym ogrodzeniem. Rozwiązanie to aczkolwiek nie zawsze jest odpowiedni do wystroju ogrodu. Industrialne metalowe otoczenie w wielu przypadkach może wprowadzać dysharmonie do ukochanego ogrodu, te bardziej pasują aby ogrodzić działke.Pozostaje więc klasyczny drewniany płot lub zastosowanie siatki.


Jeśli posiadane finanse nie pozwalają na ogrodzenie ogródka drogim surowcem warto zastanowić się nad siatką. Ogrodzenia Siatkowe są doskonałą możliwością - więcej ogrodzeń siatkowych. przelotki do siatki która jest rozciągnięta pomiędzy metalowymi słupami lub ramą jest niedorgim i powszechnym rozwiązaniem. Wpasowuję się również do ogrodzenia ogródka w mieście czy poza nim jak i na wsi. To proste i skuteczne rozwiązanie, wyśmienicie ochrania ogród przed niespodziewanymi natrętami. Kolejnym walorem jest taniość surowca oraz łatwy montaż.

Czy ten wpis zaciekawił Cię na tyle, że pragniesz więcej? Zatem po nowe wiadomości zaloguj się do podanego linku. Tam jest interesujący artykuł.

Nie trzeba być złotą rączką aby poprawnie i sprawnie zawiesić siatkę na słupkach.


ogrodzenie
Author: ARAD
Source: ARAD


Mocując siatkę powinno się pamiętać o kupieniu słupków na których będzie ona rozciągnięta. Są to najczęściej metalowe rurki lub pręty o przekroju prostokąta. Słupy te zamyka się specjalnymi kapturami z tworzywa sztucznego. Pozwoli to ochraniać słupy przed korozją i zabrudzeniem które przez otwór może do niego wlecieć. Montując słupy warto też pamiętać aby były one wkopane w podłoże przynajmniej na 50 cm.


Da to maksymalną stabilizację ogrodzenia naszego ogródka. Pod ogrodzenie można wylać też betonowe fundamenty co w znacznym stopniu powiększy jego stabilizację i odporni je na nadgryzienie zębem czasu. Takie rozwiązanie polecane jest przez specjalistów przy piaszczystym terenie.

Tags: ogród, beton, koszt, sposób, tworzywa