Na obszarze swojej działki rosną drzewa, które ci przeszkadzają – sprawdź, kto jest w stanie rozwiązać ten kłopot

Posted on 16/02/2021 10:26am

W Rzeczypospolitej coraz więcej osób pragnie wybudować własny dom. Kupuje działki i pomału chce je je zagospodarować. Podobnie sprawa ma się z terenami rekreacyjnymi. Często kupuje się kawałek ziemi, na którym chce się stworzyć uroczy kącik do wypoczynku. Jednym zdaniem – ochota na budowę jest. Niestety zdarza się, że jest i pewien problem. Gdy nabywa się obszar, który do tej pory był zwyczajnym kawałkiem pola, z reguły od razu można zacząć czynności budowlane – doprowadzić podłączenia, wykopać dół pod fundamenty.

duże drzewo
Author: UC Davis Gateways Project
Source: http://www.flickr.com
Gorzej jest, gdy kupuje się teren, który jest częściowo zalesiony albo działkę ze starymi zabudowaniami i wieloletnimi drzewami. Dom należy zburzyć, drzewa (zobacz rówineż wycinka drzew) wyciąć, ale… to nie takie proste.https://www.centrumtrawy24.pl/ trawa ogrodowaIdentycznie jest z działkami rekreacyjnymi – kupuje się teren nad jeziorem w lesie i gdy chce się daną część oczyścić z owej zieleni, pojawia się kłopot. Na wstępie – na wycięcie drzew trzeba posiadać w naszym państwie pozwolenie. Po drugie – nie każdy posiada sprzęt, którym można ciąć, jak również wiedzą, jak przeprowadzić to bezpiecznie dla ludzi, otoczenia, znajdujących się w pobliżu zabudowań. Co wówczas uczynić? Zatrudnić firmę, która się w tym wyspecjalizowała. W Rzeczypospolitej jest wiele takich przedsiębiorstw, należy je jedynie umieć wyszukać.Source: pixabay.com
Poszukiwania dobrze zacząć od Internetu (teraz to najszybszy sposób). Wystarczy usiąść przed laptopem, wprowadzić daną frazę (najlepiej z naszą miejscowością – to ograniczy informacje na temat firm z innych części Polski; dla przykładu – jeżeli jest się mieszkańcem Warszawy, warto wprowadzić ‘przycinanie drzew warszawa’) i przejrzeć strony www, które pojawiają się na ekranie. Fraza ‘przycinanie drzew warszawa’ da wyniki dla przedsiębiorstw, które zajmują się przycinaniem wieloletnich drzew (jak niebezpieczne są spróchniałe gałęzie dużych drzew, rok rocznie w czasie wietrznej jesieni przekonują się wszyscy rodacy poprzez informacje w TV), jak i zupełną wycinką. Zatem zamiast myśleć, co uczynić, kiedy chce się budować, a w działaniach przeszkadza niepotrzebna roślinność, należy zacząć od telefonu do takich firm. Z całą pewnością pomogą.

Tags: las, działka, gałęzie, otoczenie