Najciekawsze metody pielęgnacji drzew

Posted on 31/12/2020 7:47am

Marzeniem wielu z nas jest zbudowanie własnego domu. Poniektórzy szczęśliwcy najmłodsze lata w klimatycznym domku z ogródkiem, otoczonym drzewami i krzewami. Po latach dorastania, przeżytych w takim domku, sami chcą mieć taki sam.
grunt na sprzedaż
Author: Nicholas A. Tonelli
Source: http://www.flickr.com
Gdy mieszkają w mieszkaniu czują się jak w „klatce”, brakuje im większej powierzchni i swobody. Niemniej ważne, że niewykonalne staje się spędzanie czasu w ogródku; jedząc posiłek, lub bawiąc się z psem.Niestety swój dom i ogród, to nie tylko komfort, ale i dużo obowiązków. Dom wymaga dużo pracy przy sprzątaniu, a ogród, przy koszeniu, plewieniu i sadzeniu roślin. W ogrodzie wyjątkowo znacząca jest pielęgnacja drzew. Raz na jakiś czas należy podciąć drzewka i krzewy, aby prezentowały się piękniej i były zdrowsze. Duże drzewa mogą niestety stanowić spore zagrożenie dla nas lub naszej posesji. Warto brać to pod uwagę i kontrolować, czy nie dzieje się nic niepokojącego. Bywa, że korzenie wieloletnich drzew zagrażają fundamentom domu. Konieczna staje się wtedy wycinka drzew (zapraszam tutaj).

Wiedz, że nasze linki (https://wierconestudnie.pl/) kierują tylko do w najwyższym stopniu interesujących portali, na jakich znajdziesz tylko wartościowe dane.

Warto jednak wiedzieć, że aby wyciąć drzewo lub krzew w ogrodzie, potrzebne jest nam pozwolenie od władz miasta, lub gminy, w której mieszkamy. Bez tego pozwolenia niestety trzeba się spodziewać wysokich kar. Źródło: