Najciekawsze metody pielęgnacji drzew

Posted on 31/08/2018 8:14am

Marzeniem wielu z nas jest zbudowanie własnego domu. Poniektórzy szczęśliwcy najmłodsze lata w klimatycznym domku z ogródkiem, otoczonym drzewami i krzewami. Po latach dorastania, przeżytych w takim domku, sami chcą mieć taki sam.

grunt na sprzedaż
Author: Nicholas A. Tonelli
Source: http://www.flickr.com
Gdy mieszkają w mieszkaniu czują się jak w „klatce”, brakuje im większej powierzchni i swobody. Niemniej ważne, że niewykonalne staje się spędzanie czasu w ogródku; jedząc posiłek, lub bawiąc się z psem.

Niestety swój dom i ogród, to nie tylko komfort, ale i dużo obowiązków. Dom wymaga dużo pracy przy sprzątaniu, a ogród, przy koszeniu, plewieniu i sadzeniu roślin. W ogrodzie wyjątkowo znacząca jest pielęgnacja drzew. Raz na jakiś czas należy podciąć drzewka (krzewydrzewa.pl/) i krzewy, aby prezentowały się piękniej i były zdrowsze. Duże drzewa mogą niestety stanowić spore zagrożenie dla nas lub naszej posesji. Warto brać to pod uwagę i kontrolować, czy nie dzieje się nic niepokojącego. Bywa, że korzenie wieloletnich drzew zagrażają fundamentom domu. Konieczna staje się wtedy wycinka drzew (zapraszam tutaj).
Warto jednak wiedzieć, że aby wyciąć drzewo lub krzew w ogrodzie, potrzebne jest nam pozwolenie od władz miasta, lub gminy, w której mieszkamy. Bez tego pozwolenia niestety trzeba się spodziewać wysokich kar. Źródło: