Najlepszy czworonożny członek rodziny i domownik

Posted on 23/09/2020 8:00am

Wielu rodziców ma kłopot, gdyż ich dzieci pragną obecności zwierzęcia w mieszkaniu. Niektóre zwierzaki są problematyczne, inne głośne jeszcze inne czasami ujawniają agresję.


Najdoskonalszy będzie zrównoważony, łagodny piesek.


hobby - image
Author: Michael Pollak
Source: http://www.flickr.com
Psiak to oczywiście wiele obowiązków. Trzeba z nim często wychodzić na spacery, karmić, chadzać do weterynarza. To wszakże doskonały sposób na nauczenie naszej pociechy odpowiedzialności, empatii i obowiązków. Jeśli nasze dzieci pragną psa, zdecydujmy się na mądrego i łagodnego labradora. Są to psy szczególne, pomagające policjantom, służbom ratunkowym oraz osobom mniej sprawnym. Są bardzo łagodne i cierpliwe. Świetnie dogadają się zatem z naszymi brzdącami. Nie zapominajmy, że tylko ceniona hodowla - lampy led do obory labradorów dostarczy psiaka czystego rasowo bez genetycznych schorzeń oraz niepożądanych zachowań ().


Zanim kupimy psiaka, sprawdźmy, w jakich warunkach zwierzak mieszkał. Podskoczmy do hodowli, aby sprawdzić, czy wszystko jest dobrze. HodoWCa labradorów opowie nam sporo przy okazji o danej rasie, przekaże wskazówki odnoszące się do karmienia i żywienia labradorów. Możliwe, że również skontaktuje nas z fachowym trenerem psiaków. Trzeba wiedzieć, że charakter psa musimy budować od wczesnych miesięcy, aby zyskać później wiernego przyjaciela dla dzieci. Jeśli ciekawi nas dobry labrador cena jego może być dość wysoka. Nie przejmujmy się tym, gdyż wiernego psiego charakteru nic nam nie może zastąpić (szczenięta z bezpiecznej hodowli).


Nie kupujmy psów z niesprawdzonych hodowli, gdyż nigdy nie będziemy pewni na jakie choroby zachoruje w przyszłości, martwiąc nasze pociechy i nas samych. Warto mieć przy sobie psa mądrego oraz posłusznego, jak labrador.

Tags: WC, trener, psów, gad, okaz