Nauka pieska spacerowania na luźnej smyczy, wymaga od właściciela dużo wysiłku.

Posted on 14/09/2018 7:21am

Oddanie psa i miłość to nieoceniony klejnot. Posiadanie psiaka to także jego właściwe wychowanie. Wyłącznie do posiadacza psa należy wybór, czy pragnie wykonywać każde kaprysy swojego pieska, czy może wyuczy go dobrych przyzwyczajeń. Pomimo tego warto poświecić czas na tresurę psa, dzięki temu powstają i nawiązują się relacje pomiędzy właścicielem i psem.


popularna strona <div style=Wytresowany pies, który reaguje na podstawowe komendy, dostarcza z pewnością więcej przyjemności posiadaczowi psa. Z kolei niewytresowane psy są przyczyną mnóstwa problemów. Z problemem psa (http://www.legovisko.pl/pl/p/Pokrowiec-legowisko-ponton/75/) ciągnącego smycz zmaga się dużo właścicieli psów. Należy pamiętać , że psy działają pod wpływem impulsu i kochają uganiać się za wszystkim, co [TAG=uciekć" title="pies na spacerze" />
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
.

Po to by trzymanie psa na smyczy sprawiało przyjemność i było działaniem nie wymagającym wysiłku, trzeba nauczyć psa chodzenia na nienaprężonej smyczy. Aby efektywnie uczyć psa (https://www.legovisko.pl/pl/p/Pokrowiec-mega-materac-z-kodury/73) utrzymywania smyczy nienaprężonej, należy mieć świadomość przyczyny, dla którego kundel szarpie smycz. Przesłanka jest banalna – po prostu szarpiąc smycz, zwykle udaje mu się szybciej dotrzeć do upatrzonego obiektu.

W związku z czym różne psy opracowują sobie różnego rodzaju koncepcje napinania. Napinanie smyczy jest także związane z brakiem kontroli emocji i zbyt wielkim ożywieniem psychicznym na przechadzce. Niejednokrotnie wystarczy potrudzić się nad psim ułożeniem, a smycz stanie się luźna. Jeszcze jedną pobudką tego, że kundel ciągnie smycz, może być jej rodzaj.

zwierzakowo.pl/sklep/smycze-i-obroze-dla-psow
Author: Ramón Portellano
Source: http://www.flickr.com
Na czasie są automatyczne smycze dla psiaków tzw. „flexi”, które same rozwijają się i zwijają a ponadto nie plączą się pod nogami na spacerze z psem. Teoria dobra, ale w praktyce taka smycz przyzwyczaja psiaka do naciągania smyczy. Dlatego, jeśli pies jest młody, którego dopiero zapoznajemy ze smyczą, warto jednak zrezygnować ze stosowania takiego typu smyczy.

Bez wątpienia dla młodych korzystniejsze będą smycze dla psów o długości do dwóch-czterech metrów, materiałowe, przepinane na różną długość, tzw. treningówki, dzięki którym to posiadacz psa utrzymuje, odległość na jaką odchodzi pies. Takie smycze dla psów ogólnie pozwalają efektywniej zapanować nad zwierzęciem, bo są poręczniejsze i krótsze, niż rozciągane.

Tags: psi, uciekć, przepinana