O jakich rzeczach trzeba pamiętać biorąc zwierzę do domu, jakie wyposażenie będzie niezbędne.

Posted on 02/05/2019 7:26am

Trzymanie w domu zwierzaka wiąże się z wzięciem odpowiedzialności za niego. Niestety wielu ludzi o tym zapomina, traktując kota czy psa jak jedną z zabawek, którą można zwyczajnie wyrzucić jak się znudzi. I wiele razy można zobaczyć rezultaty takich decyzji w postaci bezdomnych kotów, psów czy innych różnych zwierząt.

Buda dla psa
Author: Dan Harrelson
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu zanim ktoś się zdecyduje na zaadoptowanie zwierzęcia, jeżeli nawet będzie to zwykły chomik, to pamiętać musi o tym, że zwierzę potrzebować będzie niezbędnego wyposażenia, pożywienia i chwili opieki. Zwłaszcza na początku będzie się to wiązać z pewnymi wydatkami, szczęśliwie dużą część przedmiotów można kupić raz i później mogą one długo służyć.

Oczywiście pod warunkiem że wybierze się je dobrej jakości, solidne i wytrzymałe - Może się rzecz jasna zdarzyć, że w pewnym momencie zwierzę może z niektórych rzeczy zwyczajnie wyrosnąć, przykładowo szelki dla psa zakupione wtedy, gdy miał on rok mogą mu nie starczyć na całe życie i jeżeli nieco podrośnie niezbędne będzie kupienie kolejnych.

Jedną z najważniejszych spraw przy posiadaniu zwierzaka jest zapewnienie mu pewnej ilości miejsca, w którym będzie na przebywał na co dzień. W wielu przypadkach nie będzie trzeba kupować nic specjalnego, ponieważ zwierzak sam sobie wybierze swoje ulubione. Tak sytuacja wygląda na przykład w przypadku kotów i psów trzymanych w mieszkaniu, nie potrzebują one specjalnej klatki, gdyż i tak będą chodzić tam gdzie chcą. Do zakupu co najwyżej będzie kuweta dla kota, w której załatwiał on będzie swoje potrzeby. Jeśli jednak pies naturalne przysmaki dla psa przebywał będzie na zewnątrz, to przyda mu się ciepły domek, i wtedy zakupienie odpowiedniej budy dla psa na pewno będzie konieczne - .

Z kolei przy różnego rodzaju ptakach i gryzoniach będzie jednak trzeba pomyśleć o tym, aby mogły gdzieś mieszkać. Należy przy tym pamiętać, aby kupować wyposażenie odpowiednie do danego gatunku, przykładowo klatki dla szczura mogą się nadawać dla mniejszych zwierzątek, ale z kolei klatka dla myszy czy chomika może być dla szczura za ciasna.

Tags: mysz, chomik, domu, sprzętów, zwierzęcia