O jakich sprawach trzeba pamiętać szykując legowisko dla swojego psiaka?

Posted on 21/11/2020 4:46pm

Wszyscy sympatycy psów stają czasami przed przymusem przygotowania psu odpowiedniego miejsca odpoczynku. Jednak pies mógłby nie chcieć z różnych względów spędzać tam czasu.


polowanie
Author: Torrey Wiley
Source: http://www.flickr.com


Jednym z nich mogłoby być przykładowo to, że tego typu miejsce nie jest wystarczająco miękkie lub proponuje po prostu zbytnio małą ilość miejsca. Taki produkt można by kupić w sklepie zoologicznym bądź w jakimś obszerniejszym hipermarkecie. Jeszcze obszerniejszy wybór jest na pewno w internecie. Przy wybieraniu legowiska trzeba zwracać uwagę, czy nie będzie ono zbyt twarde lub zbytnio małe. Później, w czasie użytkowania legowisko http://www.legovisko.pl/ nie powinno być również brudne ani mokre. Powinno za to być położone w centrum naszego domu, gdyż brak zdolności obserwacji otoczenia ludzi, mógłby być kolejnym prawdopodobnym powodem, dla którego psiak nie będzie chcieć spędzać czasu w zakupionym przez nas legowisku. W niektórych przypadkach dobrym wyjściem jest stosowanie dwóch.

Pragniesz zaznajomić się z kolejnymi interesującymi wpisami na zbliżony temat? Żaden problem. Wejdź na łącze do serwisu (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-golebie/109) i czytaj tak długo, jak zechcesz.

Jedno można zorganizować w często używanym przez domowników przedpokoju, z kolei drugie mogłoby gwarantować odpowiednie warunki do beztroskiego nocnego odpoczynku.
Czy potrafisz odpoczywać?
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.


Jeżeli naszym psem jest mały szczeniak i zamiast spać w legowisku w nocy wchodzi na nasze łóżko, nie trzeba na niego krzyczeć. Znaczy to jedynie, że nasz pupil szuka z nami kontaktu. Nie trzeba jednak mu pozwalać na przychodzenie do łóżka, gdyż oduczenie go takich zachowań mogłoby okazać się niełatwe. O wiele korzystniej jest przygotować posłanie szczeniaka niedaleko naszego łóżka.


Przyzwyczajenie do legowiska wymaga czasu, gdy już tak się stanie, pies na pewno je polubi. Można by go dodatkowo zmotywować kładąc do posłania jakąś ulubioną przez psiaka rzecz.

Tags: sklep, konie, zoo, psów