Obroża dla psiaka oraz inne metody zapanowania nad czworonogiem

Posted on 18/08/2017 7:37am

Wyraźna większość ludzi kocha zwierzęta. Wśród zwierząt domowych przeważają psy oraz koty. Każdy z wymienionych zwierząt ma swoich faworytów. Koty teoretycznie są bardziej samodzielne i mniej wymagające np. w transporcie. Jednak tymi zwierzakami, które bez granic poświęcają się swoim właścicielom, są psy.


Wesoły pies
Author: Anthony Crider
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością zdarzają się wyjątki od reguły, jednak nie będziemy o nich mówić. Psy dają się tresować, często ułatwiają życie potrzebującym, np. niewidomym i zwyczajnie wiedzą jak kochać bezwarunkową miłością. Psy są również doskonałymi partnerami do zabawy z najmłodszymi, bywają dodatkową motywacją do codziennych wypraw oraz zostaną przyjacielem, jakiego każdy z nas pragnął.

W jaki sposób radzić sobie z uciekającym czworonogiem?

W trakcie spacerów zazwyczaj towarzyszy nam smycz i obroża dla psa, czasami też kaganiec (sklep Sport-Dog). Jak reagować, kiedy nasz czworonóg wybiega z podwórka, niszczy roślinność lub pływa w basenie? Uwiązywanie go do budy jest złym pomysłem. Psiak w ten sposób staje się zdziczały i zwyczajnie nieszczęśliwy. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest pastuch dla psa. Urządzenie to wyznacza teren, w jakim czworonóg możebez skrępowania spędzać całe dnie. Kiedy pies wyjdzie poza wyznaczony teren, pastuch ostrzeże psa sygnałem dźwiękowym, a jeżeli to nie poskutkuje, do sygnału dźwiękowego dodany zostanie impuls korekcyjny (sprawdź polecaną stronę www). Dzięki temu rozwiązaniu pies uczy się gdzie może bez konsekwencji spacerować, a jakich fragmentów podwórka powinien unikać.

Bawiący się pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Spełnij dziecięce marzenie o czworonogu.

Nie musisz więcej samemu wybierać się na spacer. Twoje dziecko prosi Cię o pieska od pewnego czasu? Teraz możesz mieć pewność, że Twój pies więcej nie ucieknie, nie zniszczy kwiatów ani nie wskoczy do basenu bez Twojego pozwolenia. Musimy też zapamiętać, że pies jest nie tylko wspaniałym towarzyszem zabaw. Psiak jest także stróżem Twojego gospodarstwa i doskonałym systemem ostrzegawczym w przypadku zagrożenia. Jedyne o czym należy zapamiętać to, że czworonóg tak samo jak my domaga się miłości i dobrego wytresowania. Źle wychowywany pies może wyrosnąć na kompana, który niespecjalnie będzie wpasowywał się w nasze marzenie o doskonałym przyjacielu.

Tags: pies, zwierzę, pupil, czworonóg, Kaganiec