Obroże antyszczekowe - czym są oraz jakimi dokładnie cechami odróżniają się od siebie?

Posted on 13/10/2020 8:04am

Bardzo wiele gadżetów dla psów w obecnych czasach pobudza dosyć mocne kontrowersje. Jednym z nich bez żadnych wątpliwości bywa ciekawiąca nasze osoby dzisiaj obroża antyszczekowa, która jak sama jej nazwa pokazuje ma za zadanie powstrzymywać psa przed szczekaniem.


pożywienie
Author: Tristan in Ottawa
Source: http://www.flickr.com


Co warto wiedzieć o takiej obroży i jakie powstały jej rodzaje? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze więcej dowiesz się z naszego całkiem nowego - dopiero co wydzieranego - felietonu!


spuszczel
Author: born1945
Source: http://www.flickr.com


Obroże przeciw szczekaniu, a więc mówiąc prosto obroże (https://www.sport-dog.pl/) antyszczekowe, to sprzęty przeznaczone jedynie dla psów. Mogą wyczuć one drgania, które pochodzą z krtani naszego zwierzęcia, na które bywają osadzane i zanim pies Prozoo - smakołyki dla psa zaszczeka wyzwalają jeden z kilku rodzajów ostrzeżeń: ultradźwięki, nieprzyjemny dla psów zapach lub najmocniej kontrowersyjne ze sposobów, czyli wyładowania (konkretniej impulsy) elektryczne. Takiego typu obroże mają, tak jak sposoby działania przeróżne cechy charakterystyczne, które to bywają adekwatne dla konkretnej obroży. Przede wszystkim takie obroże mogą być wodoodporne, mają możliwość posiadać regulację czułości czy też siły samego impulsu elektrycznego. Zazwyczaj są one zasilanie baterią lub wbudowanym w nie akumulatorem.
Dobrze jest wiedzieć, że każda obrożą ma funkcję automatycznego dostosowania siły oraz rodzaju bodźca (czyli napomknięte powyżej: wibracja, dźwięk i prąd), samej częstości danego bodźca, w uzależnieniu od samej głośności i czasu szczekania psa, oraz ma w posiadaniu zabezpieczenie powodujące czasowe wyłączenie obroży, zwykle po minucie ciągłej aktywacji. Na sam koniec dodajmy, że obroże te są zdalnie sterowane wraz z pomocą przystosowanego do tego pilota.

Tags: konie, psa, przeciw