Obroże - po co w ogóle są i jakie dokładnie jest ich obecnie najbardziej istotne zadanko?

Posted on 05/07/2019 7:39am

Wbrew wSzelkim pozorom najważniejszym zadaniem obroży nie jest utrzymania psa na Smyczy - w rzeczywistości jeżeli porządnie się nad tą kwestią po zastanawiać to identycznie to samo zadanie mają możliwość mieć szelki przeznaczone dla psa, które to w obecnej chwili stosuje coraz to więcej właścicieli tych czworonogów.


rośliny
Author: graftedno1
Pytanie więc brzmi: Jakie jest obecnie najważniejsze zadanie obroży?


kupować
Author: Jochen Spalding
Source: http://www.flickr.com


Jak to napomknęliśmy we wstępie coraz to więcej właścicieli psów wybiera szelki nad obroże - tymczasem jedno wcale nie wyklucza posiadania drugiego, a nawet i znacznie więcej - złączenie tej dwójki elementów "psiej garderoby", ma możliwość nam bardzo pomóc w razie na przykład zerwania się części łącznej w szelkach (albo też niespodziewanego, czasem zdarzającego się "otworzenia się" zapięcia, które mogliśmy źle zapiąć) lub gdy nasz pies smaczki dla psa się z niej "po wysmycza", czyli najzwyczajniej z niej "wyjdzie", co bywa możliwe, gdy dane szelki bywają choć trochę zbyt duże albo tez pies niewiarygodnie się uprze.

Jeżeli Twoim zdaniem ten artykuł jest pasjonujący, to przeczytaj także pomocne źródło, które posiada absorbujące informacje - one zapewne Cię zaciekawią.

W takiego rodzaju przypadkach obroża zostaje awaryjnym miejscem do zapięcia smyczy, lecz nie jedynie - kiedy obroża w ogóle nie jest używana mamy możliwość do niej bez problemu po przyczepiać medalik naszego psiaka lub nawet jego identyfikator.


Bardzo wiele obróżek posiada również przy zakupie możliwość utworzenia na niej dla przykładu grawera albo specjalnego napisu, który to ma możliwość obejmować równocześnie imię psa, jak również w rzeczywistości posiadać nasz adres, który to bywa najlepszym rozwiązaniem w razie ucieczki albo też zaginięcia naszego kochanego czworonoga. Oczywiście to zadanie posiada teraz obowiązkowy psi czip, lecz czasami identyfikacja zajmuje dosyć długi czas - wtedy adres podany na obroży okazuje się po prostu nieoceniony.

Tags: pies, Szelki, ko, Smycz, psów