Pasza dla klaczy źrebnych i karmiących - w jaki sposób ją dobrać oraz co warto na jej temat wiedzieć?

Posted on 05/02/2020 7:41am

Jedzenie przeznaczone dla koni, w podobny sposób jak to jest w wypadku wszelkich innego typu zwierząt, bywa specjalnie przygotowane pod względem ich wartości odżywczych i minerałów, które są potrzebne dla danej rasy, które to mają za zadanie spowodować nie tylko wzrost ich wytrzymałości oraz siły, jednak przede wszystkim utrzymać je w pełni zdrowe i przepiękne.
jedzenie
Source: flickr.com


Jak się jednakże okazuje, z końmi jest bardzo często jak z naszymi psami - nie każdy z nich przyswaja każdy typ pokarmu oraz nie wszystkie są zmuszone mu smakować. Nie inaczej ma się również sprawa z klaczami, które karmią lub spodziewają się swojego malucha.


pasza dla klaczy
Author: Clint Budd
Source: http://www.flickr.com


Klacze zazwyczaj karmi się w ten sam sposób jak ogiery, lecz jak to bardzo łatwo się zorientować, są wyjątki od tej konkretnej reguły, a najważniejszym spośród nich jest przede wszystkim stan naszej klaczy pod względem czysto kobiecym, a więc faktem, czy jest ona w trakcie noszeni ciąży. Klacze źrebne muszą mieć całkiem inny typ pożywienia no i tyczy się to zarówno tych co są w obecnej chwili w ciąży, jak i tych karmiących. Z tego powodu właśnie ukazały się pasze przeznaczone jedynie dla klaczy będących w tych konkretnych okresach, które to najczęściej są również przystosowane do danego trymestru w czasie ciąży. Jeżeli bardzo dobrze się przyjrzeć, dobra pasza dla klaczy w tych dwóch stanach ma w znacznej większości postać dobrze znanego nam musli, które to w rzeczywistości mamy możliwość również w pewnym konkretnym chwili "przekazać" źrebakowi, aby ten "przerzucił" się z pożywienia matki na stały pokarm.
Takie pożywienie posiada bardzo wielu dobrych wartości, witamin oraz minerałów, które nie tylko nasycą bardzo dobrze posiadamy oraz ich dzieci, ale i także zapewnią im pełnie zdrowia oraz energię potrzebną na co dzień.

Tags: dom, rzeczy, żywienie, rasy, okaz